LIDER SKUTECZNY DO BÓLU

Porażką zakończył się mecz 9. kolejki III ligi pomiędzy Piastem Żmigród a Ślęzą Wrocław. Pomimo dobrej gry żmigrodzian nie udało się przełamać złej passy przegranych meczów.

Mecz w lepszym stylu zaczęła Ślęza. W pierwszym kwadransie spotkania to goście narzucali tempo gry i dłużej utrzymywali się przy piłce. Po tym okresie żmigrodzianie przekonali się, że “nie taki diabeł straszny jak go malują” i zaczęli coraz śmielej atakować bramkę strzeżoną przez Piotra Zabielskiego. Widzowie obserwowali wyrównane spotkanie, w którym absolutnie nie było widać różnicy punktowej dzielącej w tabeli obie drużyny.

Niestety w 73. minucie meczu po niedokładnym podaniu Oskara Majbrody piłkę przejęli piłkarze Ślęzy. Futbolówka powędrowała wzdłuż bramki Piasta, gdzie próbujący wybijać ją Błażej Chouwer nabił kapitana gości Filipa Olejniczaka i piłka wpadła do siatki. Bramka ewidentnie pobudziła podopiecznych trenera Sochy. Piast miał kilka groźnych ataków, a najlepszą sytuację do wyrównania miał Daniel Stanclik w doliczonym czasie gry. Na nieszczęście żmigrodzian piłka odbiła się po jego strzale od słupka i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Piast Żmigród 0:1 Ślęza Wrocław (0:0)

Bramka: 73′ Olejniczak

Żółta kartka: Mazurek

Skład Piasta: Burta – Chouwer, Kendzia, Trojanowski, Majbroda, Moryson (83′ Kuboń), Mozler (76′ Kohut), Łukaszewski (71′ Banaczek), Gołębiowski (71′ Mazurek), Sołtyński (83′ Trzepacz), Stanclik
Rezerwowi: Korytkowski, Kuboń, Banaczek, Mazurek, Kohut, Trzepacz, Sosnowski

WYWIADY POMECZOWE:

https://www.youtube.com/watch?v=Fb50aF2me4s

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA:

http://ni-fo.blogspot.com/2020/09/piast-zmigro-sleza-wrocaw-01-19092020.html