ŁUKASZ SURMA NIE JEST JUŻ TRENEREM PIASTA

Kolejna zmiana trenera w tym sezonie staje się faktem. Z dniem 22 marca pracę w naszym klubie kończy Łukasz Surma. Umowa z pochodzącym z Krakowa szkoleniowcem oraz jego asystentem Pawłem Kaimem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Surma do Żmigrodu zawitał z początkiem stycznia 2022 roku. Pod jego okiem drużyna przepracowała zimowy okres przygotowawczy, w którym rozegrała 7 spotkań kontrolnych. Piast pokonał w nich Orlę Wąsosz (4:0) i Polonię Środa Wielkopolska (3:2), zremisował z Pogonią Nowe Skalmierzyce (3:3) i Baryczą Sułów (1:1), a przegrał ze Ślęzą Wrocław (0:1), Chrobrym II Głogów (1:2) oraz Lechią Dzierżoniów (3:4).

W III lidze Piast pod wodzą trenera Surmy rozegrał 2 mecze. Na inaugurację rundy wiosennej zremisowaliśmy 1:1 na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała, natomiast tydzień później ulegliśmy na własnym terenie Miedzi II Legnica 0:1.

Obowiązki pierwszego trenera z dniem dzisiejszym przejmie Mateusz Żytko, a w najbliższych dniach poznamy pełny skład szkoleniowy. Trenerowi Surmie oraz jego asystentowi dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie drużyny do rundy wiosennej i życzymy powodzenia w dalszej karierze.