MARCIN FOLTYN NOWYM SZKOLENIOWCEM PIASTA

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera seniorskiej drużyny Piasta Żmigród. Od 1 lipca 2022 roku, funkcję tą pełnił będzie Marcin Foltyn. Przypomnijmy, że jest to powrót trenera Foltyna na ławkę trenerską Piasta po niespełna rocznej przerwie.

44-letni szkoleniowiec po raz pierwszy w Żmigrodzie zawitał wiosną ubiegłego roku, a celem jego sprowadzenia było utrzymanie zespołu w III lidze, co powiodło się i poskutkowało przedłużeniem umowy. Na starcie kampanii 2021/22, po 9 kolejkach klub oraz trener rozwiązali umowę za porozumieniem stron, dochodząc do wniosku, że drużynie potrzebny jest nowy impuls. W grudniu ubiegłego roku trener Foltyn związał się z innym Piastem – Piastem Żerniki, którego prowadził aż do końca minionego sezonu.

W swojej karierze trenerskiej oprócz wspomnianego już Piasta, Marcin Foltyn trenował takie zespoły jak Bumerang Wrocław, Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Polonia Środa Śląska, Sokół Wielka Lipa, czy WKS Wierzbice.

W związku z zakontraktowaniem trenera Foltyna, obowiązki drugiego trenera pełnił będzie dotychczasowy grający trener, Mateusz Żytko. Trenerem bramkarzy niezmiennie pozostanie Paweł Pilarski. W klubie pozostaje również Kamil Pilarski, a zmianie ulegnie jedynie zakres jego obowiązków.