MARCIN FOLTYN NOWYM TRENEREM PIASTA

Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy dziś nazwisko nowego szkoleniowca Piasta, a będzie nim Marcin Foltyn.

Trener Foltyn ma 44 lata. Karierę trenerską poprzedziła u niego przygoda z piłką jako zawodnik. Występował on na pozycji bramkarza m.in. w Polarze Wrocław czy Bystrzycy Kąty Wrocławskie.

Jeśli chodzi zaś o karierę trenerską, nowy trener Piasta ma za sobą pracę w 5 klubach z Dolnego Śląska. W latach 2010-2015 był on trenerem Bystrzycy Kąty Wrocławskie, z którą Piast rywalizował wtedy w rozgrywkach III ligi. Najlepszy wynik Bystrzycy za czasów trenera Foltyna to 4. miejsce w sezonie 2011/12.

Później przyszedł czas na roczny okres pracy w Bumerangu Wrocław w sezonie 2015/16. Po nim trener Foltyn objął stery w Polonii Środa Śląska, gdzie został zauważony dzięki świetnym wynikom sportowym przez włodarzy IV-ligowego Sokoła Wielka Lipa.

Przez 4 lata pracy w Sokole, kończył on sezon co roku na coraz wyższym miejscu w lidze, ocierając się o awans do III ligi w sezonie przerwanym pandemią. Do liderującej tabeli Polonii-Stali Świdnica zabrakło wtedy zaledwie 3 punktów.

Następnie przyszedł czas na pracę w WKS Wierzbice, rozpoczętą w styczniu tego roku. Drużyna z Wierzbic rozegrała w tej rundzie zaledwie 2 spotkania. Oba zakończyły się ich zwycięstwem, dzięki czemu WKS awansował na 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów. Wierzbiczanie muszą dokończyć sezon pod wodzą innego szkoleniowca, a ich dotychczasowego trenera spytaliśmy o to, jakie cele chce zrealizować w drużynie ze Żmigrodu:

Marcin Foltyn


Celem przedstawionym mi przez zarząd jest oczywiście utrzymanie. Wierzę, że uda mi się odbudować drużynę mentalnie, ponieważ to jest na dzień dzisiejszy moim zdaniem największy problem tego zespołu. Będę rozmawiał z piłkarzami zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Objęcie Piasta to dla mnie awans sportowy i powrót na poziom III ligi. Zabieramy się do pracy, ponieważ czasu jest jak na lekarstwo. Już w sobotę czeka nas mecz z MKS Kluczbork.

Życzymy samych sukcesów za sterami Piasta trenerze!