MATEUSZ JAROS MISTRZEM EUROPY!

26.06.2019: W czerwcu w Niemczech został rozegrany finał Mistrzostw Europy Amatorów, czyli popularne UEFA Region’s Cup. Polskę w tym turnieju reprezentowała kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, która skutecznie porzebrnęła wcześniejsze wymagające eliminacje. Jak się okazało biało-czerwoni prowadzeni przez trenera Grzegorza Kowalskiego tryumfowali w tych prestiżowych zmaganiach, zdobywająć tytuł mistrzowski. W kadrze DZPN był zawodnik Piasta Żmigród Mateusz Jaros. Całej załodze serdecznie gratulujemy!

Reprezentacja Dolnego Śląska w rozegranym w niemieckim Burghausen finale UEFA Region’s Cup pokonała zespół z Bawarii 3:2. Piłkarze z naszego województwa po 12 latach ponownie są mistrzami Europy amatorów.
Skład Dolnego Śląska: Krawczyk – Słonecki, Niewiadomski, Pożarycki, Caliński – Buryło (62 Repski), Bohdanowicz, Tomaszewski, Jaros – Traczyk, Borowy (54 Bońkowski).

Dla reprezentacji Dolnego Śląska to drugi tytuł w historii UEFA Region’s Cup. Ekipa z naszego województa triumfowała we wspomnianych rozgrywkach w 2007 roku. Polski zespół w finale pokonał wtedy po dogrywce gospodarzy, Bułgarów, 2:1.