MECZ “O 6 PUNKTÓW” Z FOTO-HIGIENĄ JUŻ DZIŚ!

Przed tygodniem drużyna z niewielkiej Gaci sprawiła nie lada sensację pokonując na wyjeździe Ślęzę Wrocław 2:0. Już dziś formę podopiecznych trenera Waldemara Tęsiorowskiego sprawdzi w meczu 14. kolejki III ligi gr.3 Piast Żmigród. Początek spotkania o godz. 14:00 na żmigrodzkim stadionie OSiR.

Foto-Higiena to klub, z którym Piast toczył w ubiegłym sezonie zacięty bój o utrzymanie. O ile nam ta sztuka udała się dzięki zajęciu bezpiecznej pozycji w tabeli, o tyle do gacian uśmiechnął się los. Foto-Higiena skorzystała z braku w opolskiej IV lidze drużyny chętnej na grę o poziom wyżej i ostatecznie nie została zdegradowana. W tym sezonie jednak możliwy jest podobny scenariusz, gdyż nasz dzisiejszy oponent aktualnie tak jak zespół z Grodu Smoka gra poniżej oczekiwań. Wyniki obu drużyn z poprzedniej kolejki zdają się jednak być “światełkiem w tunelu”. Foto-Higiena jak już wspomnieliśmy sensacyjnie ograła Ślęzę na jej terenie 2:0, natomiast Piast pokonał również na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 1:0. Wyniki te sprawiły, że Piasta i Foto-Higienę w tabeli dzieli nadal tylko 1 punkt i w związku z tym zwycięzca dzisiejszego starcia na pewno będzie znajdował się po tej kolejce nad kreską przynajmniej przez następny tydzień.

Drużyna z Gaci plasuje się na 14. miejscu w tabeli z 12 punktami na koncie i bilansem bramkowym 12:16. Oznacza, to, że tylko w meczach LKS-u Goczałkowice-Zdrój pada mniej bramek w tym sezonie. Czy oznacza to, że przy Sportowej 13 będziemy dzisiaj skazani na nudny mecz? Absolutnie nie! Od czasu powrotu gacian do III ligi w 2018 roku, w meczach pomiędzy nimi a Piastem padały za każdym razem co najmniej 2 bramki. Ostatnie spotkanie z Foto-Higieną to mecz ligowy rozegrany 24 kwietnia 2021 roku w Żmigrodzie. Na boisku padł wtedy remis 1:1, a bramkę dla Piasta z rzutu karnego zdobył Oskar Trzepacz.

Warto odnotować, że barw Foto-Higieny broni obecnie 2 zawodników, z krótkimi epizodami gry w naszej drużynie. Są nimi 20-latkowie: Karol Osiecki oraz Dominik Kuboń.

Liczymy na wasze wsparcie z trybun! Do zobaczenia na stadionie  😃