MICHAŁ KOŹLIK WRACA DO PIASTA

Drugi transfer Piasta tej zimy stał się faktem. Do zespołu z Doliny Baryczy powraca Michał Koźlik. Środkowy obrońca ostatnie półtora roku spędził w Kotwicy Kołobrzeg.

Pochodzący z Rawicza zawodnik ma za sobą 3-letnią przygodę z Piastem w latach 2017-2020, kiedy to stał się podstawowym zawodnikiem naszej drużyny i rozegrał w barwach żmigrodzian 57 ligowych spotkań. Latem 23-latek przeniósł się do Kotwicy Kołobrzeg występującej również na poziomie III ligi i znajdującej się obecnie na 2. miejscu w grupie 2.

Zarówno kibice jak i sztab szkoleniowy Piasta mają nadzieję, że bagaż doświadczeń przywieziony znad Bałtyku zaprocentuje w Żmigrodzie i pomoże realnie we wzmocnieniu naszej linii defensywnej. Tak o transferze wypowiedział się sam zainteresowany:

Nie mogę się już doczekać pierwszego treningu po półtorarocznej przerwie od gry w Piaście. Obecnie jestem na kwarantannie, ale tuż po jej zakończeniu wracam do trenowania i spotkam się ze sztabem szkoleniowym oraz oczywiście chłopakami z drużyny. W Żmigrodzie zawsze czułem się jak w domu. Przez 3 lata zdążyłem dobrze poznać politykę klubu, członków zarządu i oczekiwania kibiców. Razem z zespołem chcę stworzyć Piasta Żmigród, z którego kibice będą dumni. Jakie stawiam sobie cele? Najważniejsza jest drużyna i uważam, że powinniśmy się skupić na celach krótkoterminowych. Każdy mikrocykl trzeba przepracować w skupieniu i z zaangażowaniem, tak aby w meczach o stawkę zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób. Przez cały czas śledziłem wyniki Piasta i sytuację w zespole. Dzięki temu wiedziałem, że klub rozwija się w dobrym kierunku i było to dla mnie dodatkowym bodźcem do powrotu. Warunki w Żmigrodzie są świetne do tego, by się rozwijać, a plany rozbudowy bazy treningowej robią wrażenie. Zawsze chciałem współpracować z trenerami, którzy niosą ze sobą doświadczenie z boiska, a w przypadku trenera Surmy ta walizka doświadczeń jest ogromna. Nie każdemu zdarza się rozegrać ponad 500 meczów w Ekstraklasie i mogę z całą pewnością powiedzieć, że osoba Łukasza Surmy odegrała także dużą rolę w moim transferze.

Michale, witamy ponownie w Piaście i życzymy powodzenia na boisku!