MIEDZIOWI WYRYWAJĄ 3 PUNKTY

W meczu inaugurującym rundę wiosenną III ligi przegraliśmy 2:3 z drużyną rezerw Miedzi Legnica. Porażka boli tym bardziej, iż w pierwszej połowie mieliśmy dogodne okazje, aby wygrywać nawet 3:0, ale od początku…

Zaczęliśmy z wysokiego C. Już w 2 minucie spotkania faulowany w polu karnym gości był Daniel Stanclik. Wypożyczony z KKS-u Kalisz napastnik pewnie zamienił jedenastkę na gola mocnym strzałem w okienko. Kolejne kilkanaście minut to liczne ataki naszej drużyny, przerwane niestety zagraniem ręką we własnym polu karnym Mateusza Bieńka. Z opresji wyratował nas Mateusz Filipowiak broniąc rzut karny. Na tym pozytywy pierwszej połowy się skończyły. W 31 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nasz bramkarz próbując wypiąstkować piłkę, wbił ją do własnej bramki. 4 minuty później było już 1:2 po akcji gości lewą stroną, a rezultat do przerwy się nie zmienił.

W drugiej połowie oglądaliśmy wyrównane spotkanie, lecz do bólu skuteczni dziś zawodnicy Miedzi znów dali o sobie znać w 58 minucie i przegrywaliśmy 1:3. Usilne próby strzelenia bramki kontaktowej powiodły się dopiero w 90 minucie za sprawa gola strzelonego przez debiutującego w barwach żmigrodzian Marka Miziniaka. W doliczonym czasie gry przepięknym strzałem popisał się strzelec pierwszej bramki Daniel Stanclik. Bramkarz gości nie miałby szans, lecz piłka odbiła się od słupka, a wynik meczu nie uległ już zmianie.

Przepraszamy kibiców za błędny rezultat spotkania wyświetlany na tablicy wyników. Był on rezultatem awarii systemu.

Piast Żmigród 2:3 Miedź II Legnica (1:2)

3′ Stanclik 90′ Miziniak

Skład Piasta: Filipowiak – Miś, Mazurek, Sołtyński, Kohut, Kępczyński, Stanclik, Bieniek, Kendzia, Stewart, Koźlik

Ponadto grali: Juchacz, Miziniak, Trzepacz, Moryson

Rezerwowi: Turek, Pfertzel, Chouwer, Juchacz, Miziniak, Trzepacz, Moryson