MIESZANE UCZUCIA PO OSTATNIM SPARINGU

W rozegranym dzisiaj meczu towarzyskim Piast Żmigród zremisował z Obrą Kościan 4-4. Spotkanie to miało dwa oblicza. W pierwszej połowie żmigrodzianie zadziwiali swoją dominacją na placu gry licznie zgromadzoną widownię, a w drugiej części spotkania zaprezentowali festiwal błędów, co skrupulatnie wykorzystali przyjezdni. Za tydzień w sobotę (5 sierpnia) inauguracja sezonu 2017/2018 w III lidze (grupie 3). Piast na starcie rozgrywek podejmie Górnik II Zabrze (godz. 17.00).

Tak padały gole:
1-0 W 19 minucie gry skrzydłowy Eryk Moryson zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Patryk Bobkiewicz dokonał formalności i z bliska wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
2-0 W 27 minucie Damian Celuch prezentuje swój znak firmowy. Bomba z 35 metrów i piłka wylądowała w okienku bramki Obry.
3-0 W 33 minucie Wojciech Bzdęga znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i pewnie podwyższył rezultat spotkania.
4-0 W 39 minucie Damian Celuch obsługuje prostopadłym zagraniem Oskara Trzepacza, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pakuję piłkę do bramki Obry.
4-1W 41 minucie defensywa Piasta przysnęła, co wykorzystali kościanie i zdobyli gola kontaktowego.
4-2 W 50 minucie gry Kamil Pilarski fauluje we własnym polu karnym rywala. Rzut karny na gola zamienia piłkarz Obry.
4-3 W 58 minucie żmigrodzianom nie wyszła pułapka ofsajdowa, a napastnik przyjezdnych popisał się skutecznym „lobem” nad Jakubem Matlakiem
4-4 W 73 minucie Obra doprowadziła do wyrównania ponownie wykorzystując rzut karny.

Piast Żmigród – Obra Kościan       4-4(4-1)
Bramki dla Piasta:
Patryk Bobkiewicz, Damian Celuch, Wojciech Bzdęga, Orkar Trzepacz.
Piast: Dariusz Szczerbal – Kamil Pilarski, Damian Celuch, Bruno Dos Santos, Mikołaj Juchacz, Eryk Moryson, Patryk Bobkiewicz, Wojciech Bzdęga, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Oskar Trzepacz.
Ponadto grali: Jakub Matlak, Oskar Majbroda, Szymon Sołtyński, Cezary Kępczyński, Karol Bąk, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Damian Celuch potwierdził w dzisiejszym sparingu, że jest gotowy do walki w III lidze.