MISJA CHROBRY

Już jutro po raz drugi w tym sezonie zagramy przed własną publicznością i po raz drugi naszym rywalem będą rezerwy – tym razem Chrobrego Głogów. Początek meczu o godz. 17:00 na żmigrodzkim stadionie miejskim.

Chrobry II podobnie jak rezerwy Miedzi, z którymi mierzyliśmy się przed tygodniem to spadkowicz z III ligi. W ubiegłym sezonie głogowianie byli najsłabszą drużyną w lidze notując 7 zwycięstw, 4 remisy i aż 23 porażki. Obecne rozgrywki zawodnicy Sebastiana Górskiego rozpoczęli co prawda od wyjazdowej porażki 0:1 z Baryczą Sułów, lecz we wtorek na własnym terenie pokonali 2:1 BKS Bolesławiec po bramkach Ziemowita Witczaka i Olafa Zygmunta, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść głogowian w 77. minucie meczu. Warto wspomnieć, że w obu spotkaniach w podstawowym składzie znalazł się Tomasz Wojciechowski – były napastnik Piasta, a więc również jutro możemy się spodziewać jego obecności w podstawowej jedenastce. 

Przygotowując się do sezonu Chrobry II rozegrał stosunkowo mało, bo tylko 3 sparingi. Poniżej prezentujemy ich wyniki:

Chrobry II Głogów – Carina Gubin 2:7 (1:1)

Bramki: Zygmunt, Ozimek.

Chrobry II Głogów – Polonia Świdnica 2:3 (0:0)

Bramki: Wojciechowski, Ozimek.

Chrobry II Głogów – Górnik Złotoryja 4:3 (2:0)

Bramki: Wojciechowski, Grzelak, Wysoczański.

Zarówno Piast, jak i rezerwy Chrobrego poznały już w tym sezonie smak zwycięstwa i smak porażki. Piłkarze trenera Foltyna są zmotywowani, aby zmazać plamę z wtorkowego meczu ze Słowianinem, a najlepiej oczywiście zrobić to na boisku. Kto będzie górą tym razem? Przekonaj się na własne oczy! Pierwszy gwizdek sędziego Dawida Maryszczaka punktualnie o godz. 17:00.

Piast Żmigród – Chrobry II Głogów

Sobota, 19 sierpnia / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie