MISJA ŚWIDNICA

Już jutro Piast zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek i zarazem ostatnią drużyną w tabeli, Polonią-Stal Świdnica. Zapraszamy na krótką zapowiedź tego spotkania.

Polonia awansując na wyższy poziom rozgrywek zderzyła się z brutalną rzeczywistością. Drużyna z Dolnego Śląska zajmuje ostatnie miejsce w tabeli III ligi gr. 3 z dorobkiem 10 punktów i bilansem bramkowym 21:65. Co ciekawe, świdniczanie zaliczyli w dotychczasowych 21 meczach tylko jeden remis, a był nim… remis z Piastem. Jesienna potyczka w Żmigrodzie zakończyła się podziałem punktów. Piast był tego dnia drużyną lepszą, lecz zabrakło skuteczności i dyscypliny w obronie. Na trafienie Szymona Sołtyńskiego z 45. minuty, golem z dystansu w drugiej połowie odpowiedział Marcos Pauli Baumgarten.

Powiedzenie, że Polonia nie jest ostatnio w formie to raczej delikatne ubranie w słowa dyspozycji beniaminka. Polonia przegrała 7 ostatnich meczów, strzelając w nich zaledwie 3 bramki, a tracąc ich aż 21. Zawodnicy trenera Pietraszewskiego jak zawsze podchodzą do rywala z szacunkiem, lecz my nie mamy złudzeń – wygrana z Polonią to nasz obowiązek, by od strefy spadkowej odskoczyć na więcej niż 2 punkty.

Tradycyjnie analizujemy najlepszych strzelców przeciwnika. W Polonii jest nim 23-letni Robert Myrta z 4 golami w tym sezonie. za nim uplasowali się Wojciech Szuba i Damian Szydziak z 3 trafieniami na koncie.

Początek spotkania w sobotę (27 marca) o godz. 15:30.