MISJA ZABRZE

W ubiegłym tygodniu drużyna Kamila Sochy przełamała się wygrywając u siebie z MKS Kluczbork. Po środowej wygranej w Pucharze pora pójść za ciosem i uciec ze strefy spadkowej. Doskonałą okazją do tego będzie niedzielne spotkanie z rezerwami Górnika Zabrze.

Górnik II prowadzony przez trenera Piotra Gierczaka zajmuje w tabeli 13. miejsce z dorobkiem 11 punktów i bilansem bramkowym 10:14. Drużyna ze Śląska od 3 spotkań nie wygrała meczu. W ostatniej potyczce, która miała miejsce  przed tygodniem zabrzanie ulegli Carinie Gubin 5:2. Co ciekawe rezerwy Górnika były obok Polonii Nysa jedynym klubem, z którym Piast zdołał w poprzednim sezonie wygrać oba swoje mecze. W rundzie jesiennej żmigrodzianie wygrali na wyjeździe 3:1 notując pierwszą wygraną w rozgrywkach, natomiast w rundzie jesiennej nasi zawodnicy wygrali takim samym rezultatem po dublecie Daniela Łuczaka oraz pięknym trafieniu Pawła Kohuta z końcówki spotkania.

Przy korzystnym dla nas wyniku Piast zrówna się dorobkiem punktowym z rezerwami Górnika. Można zatem niedzielne spotkanie określić tym z gatunku “o 6 punktów”. Kto strzela w tym sezonie najwięcej bramek dla Górnika II? 3 z 10 zdobytych przez tę drużynie w obecnych rozgrywkach bramek zdobył 23-letni  Krzysztof Kiklaisz. Reszta goli to pojedyncze trafienia innych zawodników.

Nasz niedzielny rywal tak jak wszystkie kluby będące rezerwami ekstraklasowych klubów ma niezwykle młodą kadrę, lecz niewykluczone jest, iż w składzie Górnika znajdzie się kilku zawodników z pierwszej drużyny, gdyż ta rozgrywa swoje spotkanie z Wisłą Płock dzień wcześniej w Zabrzu. Trener Gierczak może zatem w niedzielę posłużyć się również tymi, którzy nie dostali szansy w meczu z Wisłą.

Początek spotkania w Zabrzu w niedzielę o godz. 12:00. Bądźcie z nami!