MŁODA BARYCZ „POPŁYNĘŁA” W ŻMIGRÓDKU

W sobotę kolejny mecz kontrolny w Żmigródku rozegrali trampkarze Piasta. Podopieczni trenera Adriana Balcerzaka pokonali drużynę Baryczy Sułów 3:1.

Relacja trenera naszej drużyny U15:
Od początkowych minut mecz owocował w wiele sytuacji podbramkowych. W ciągu 15 minut mogliśmy wyjść na dwubramkowe prowadzenie, lecz nasze uderzenia obiły tylko słupek i poprzeczkę. W 19 minucie zdobywamy bramkę po strzale Tycy, który finalizuje podanie od Targoniego. Wynik 1:0 utrzymuje się do przerwy mimo dogodnych okazji obu ekip. Wysoki pressing w naszym wykonaniu na początku drugiej części meczu poskutkował odbiorami piłki na połowie przeciwnika, dzięki czemu zdobywamy 2 bramki w przeciągu 4 minut, a ich autorami są Walendzik oraz Łukawy. Tego dnia przeciwnicy tylko raz zdołali wpakować piłkę do siatki, a to za sprawą dobrej postawy naszych bramkarzy.
Uważam, że był to cenny sparing dla naszej drużyny, gdyż mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności na tle rywala z tej samej ligi. Mecz był bardzo wyrównany, zarówno jeden zespół jak i drugi stwarzały sobie wiele sytuacji, w których często brakowało wykończenia lub na przeszkodzie stawał bramkarz.

Do pierwszego ligowego meczu pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc, do tego czasu planujemy rozegrać 2 lub 3 sparingi oraz oczywiście sumiennie i wytrwale pracować na treningach.

Skład Piasta: Lenarcik – Kuczkowski, Bartkowiak, Kaczor, Mądry – Walendzik, Jaśkiewicz, Łukawy, Tyca, Figura – Targoni
Ponadto grali: Pulut, Rabij, Czamara, Domaszewicz, Pyczak, Sawicki, Cieśla

Piast Żmigród – Barycz Sułów 3:1 (1:0)

Bramki:
19′ Tyca as. Targoni
50′ Walendzik as. Targoni