MŁODZIKI GRAJĄ – WYGRYWAJĄ, PRZEGRYWAJĄ I FILIPA ŻURA KRÓLA STRZELCÓW MAJĄ

Niemal przed miesiącem, dokładnie 28 października br. drużyna młodzików U-12 Piasta zakończyła jesienne rozgrywki w lidze okręgowej. Choć kolejne mecze mistrzowskie odbędą się dopiero wiosną przyszłego roku, to chłopcy w dalszym ciągu systematycznie trenują oraz rozgrywają mecze, bądź uczestniczą w turniejach halowych. Nie inaczej było w miniony weekend. W sobotę, 25 listopada nasza drużyna uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju GOLD GAME CUP, który odbył się w największym krytym obiekcie piłkarskim na Dolnym Śląsku „OLIMPIJSKI FC”. Popularny „balon” z pięcioma boiskami 40×20 m usytuowany jest na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

W turnieju zorganizowanym dla rocznika 2006 uczestniczyło 12 zespołów. Rywalizacja toczyła się w dwóch sześciozespołowych grupach, w systemie gier każdy z każdym. Mecze trwały 1×11 min, Drużyny występowały w składach 6-osobowych (bramkarz plus 5 zawodników w polu). Po fazie grupowej nastąpił kolejny podział na grupy. W pierwszej grały zespoły, które w eliminacjach uplasowały się w swoich grupach na miejscach 1-3, natomiast w drugiej – z lokat 4-6.

Wyniki meczów eliminacyjnych Piasta:

PIAST ŻmigródMłoda Polonia Wrocław2-0bramki:K. Figura i S. Ostromecki
PIAST ŻmigródSMS Kraków0-0
PIAST ŻmigródŁużyce Lubań1-5bramka:K. Figura
PIAST ŻmigródParasol II Wrocław2-1bramki:S. Ostromecki i F. Żur
PIAST ŻmigródAZS Wrocław dz.1-2bramka:F. Żur

 BILANS GIER ELIMINACYJNYCH: 5 meczów: 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki; bramki: 6-8.

 Kolejność w grupie „żmigrodzkiej”:

  1.          Łużyce Lubań

5

15

18-4

  2.          SMS Kraków

5

 

7

6-7

  3.          AZS Wrocław dz.

5

7

8-12

  4.          PIAST Żmigród

5

7

6-8

 5.          Parasol II Wrocław

5

 

6

11-6

 6.         Młoda Polonia Wrocław

5

 

1

4-16

 Kolejność w grupie „pozażmigrodzkiej”: Parasol I Wrocław, Calisia Kalisz, GKS Mirków, First Kick Gmina Czernica, AP Football Wrocław, MKP Wołów.

Tuż po fazie grupowej i krótkiej przerwie obiadowej odbyła się druga część turnieju. Zgodnie z przyjętym regulaminem wyniki spotkań drużyn, które rywalizowały ze sobą w eliminacjach zostały uwzględnione w fazie finałowej, a punkty doliczone do końcowej tabeli.

Wyniki meczów w grupie rywalizującej o miejsca 7-12:

PIAST ŻmigródMłoda Polonia Wrocław2-0bramki:K. Figura i S. Ostromecki
PIAST ŻmigródParasol II Wrocław2-1bramki:S. Ostromecki i F. Żur
PIAST ŻmigródMKP Wołów4-1bramki:F. Żur 2 oraz S. Ostromecki i M. Targoni po 1.
PIAST ŻmigródFirst Kick Gmina Czernica2-1bramki:F. Żur 2
PIAST ŻmigródAP Football Wrocław9-1bramki:F. Żur 5 oraz K. Figura, M. Łukawy, K. Targoni po 1

plus samobramka

BILANS GIER FINAŁOWYCH: 3 mecze: 3 wygrane; bramki: 15-3.

 KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU „GOLD GAME CUP”

  1.         

(1)

Parasol I Wrocław   
  2.         

(2)

Łużyce Lubań   
  3.         

(3)

SMS Kraków   
  4.         

(4)

Calisia Kalisz   
  5.         

(5)

AZS Wrocław dz.   
  6.         

(6)

GKS Mirków   
     
1.        

(7)

PIAST Żmigród

5

15

 
 2.       

(8)

Parasol II Wrocław

5

 

12

 
 3.    

(9)

Młoda Polonia Wrocław

5

7

 
4.       

(10)

First Kick Gmina Czernica

5

7

 
5.      

(11)

AP Football Wrocław

5

 

3

 
6.      

(12)

MKP Wołów

5

 

0

 

We Wrocławiu w drużynie Piasta wystąpili zawodnicy, których widzimy z trenerem Janem Fedyną na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

Stoją od lewej: Szymon Walendzik (rok ur. 2006), Szymon Ostromecki (2006), Kamil Figura (2007), Marek Mosiek (2006), Maciej Targoni (2006) i Kacper Targoni (2006). Klęczą od lewej: Filip Żur (2007) i Maciej Łukawy (2006).

Podsumowanie turnieju. Mocno akcentuje się, że wyniki meczów w najmłodszych kategoriach wiekowych nie są najważniejsze. To prawda, święta prawda. Niemniej każdego zawodnika, rodzica, kibica i trenera zwycięstwa cieszą i motywują do dalszej pracy, a jeśli są dodatkowo poparte efektywną i efektowną grą, to radość jest jeszcze większa. Jeśli spojrzymy na wrocławski turniej  przez pryzmat suchych wyników było całkiem dobrze. Graliśmy 8 razy, 5-krotnie wygraliśmy, zanotowaliśmy jeden remis i tylko 2 razy przegraliśmy. Niestety tym razem w grze naszych chłopców zabrakło jakości. Krótko mówiąc – nie mieli swojego dnia. W normalnej dyspozycji – z uwagi na posiadane umiejętności – powinni grać o najwyższe lokaty.

Ostatecznie turniej ukończyliśmy na miejscu 7., najwyższym w grupie „przegranych”. W meczach o przysłowiową pietruszkę zdecydowanie górowaliśmy nad rywalami. W zespole Piasta za determinację i serce do gry organizatorzy wyróżnili Macieja Łukawy. Oprócz Maćka w naszym zespole jeszcze jeden chłopiec został dostrzeżony, a był nim

Filip Żur

Najmłodszy piłkarz Piasta, jeszcze orlik, który 30 października skończył dopiero 10 lat został niespodziewanie Królem Strzelców. Dlaczego niespodziewanie? Filip nie jest typowym łowcą goli, bardziej koncentruje się na mrówczej pracy na rzecz zespołu, jest bardzo wszechstronny, dobrze radzi sobie w działaniach obronnych i w ataku. Sukces Filipa jest tym bardziej godny uwagi, ponieważ nie grał we wszystkich meczach. Do Wrocławia przyjechał w kiepskim stanie zdrowia. Istniała obawa, że w ogóle nie pokaże się na boisku.  Dzięki specjalnym zabiegom swojej mamy doszedł do siebie. Zaczął grać, ba grać bardzo dobrze. Efektem tej gry były gole, dużo goli, aż 11, ponad połowę dorobku pozostałych naszych zawodników.

Filip Żur (z lewej) i Maciej Łukawy

          Udział we wrocławskim turnieju był możliwy dzięki rodzicom zawodników, którzy opłacili wpisowe (350 zł) oraz zorganizowali transport. Dziękujemy. Dziękujemy także panu Tomaszowi Ostromeckiego za sfilmowanie wszystkich meczów naszej drużyny.

HALOWY SPARING Z RAWIĄ RAWICZ

            W piątek, 23 listopada drużyna młodzików (bez zawodników, którzy w sobotę byli we Wrocławiu) zagrała 75-minutowy mecz w żmigrodzkiej Hali Sportowej przy ul. Sienkiewicza ze swoimi rówieśnikami z Rawii Rawicz, podopiecznymi trenera Przemysława Wawrzyniaka, także opiekuna naszej drużyny trampkarzy. Nie ma się czemu dziwić, że pozbawieni czołowych swoich graczy żmigrodzianie przegrali 7-16. Bramki dla Piasta strzelili: Gracjan Barabach 4 oraz Michał Urbaniak, Antoni Zalewski i Rafał Żemło po 1. Chłopcy w niedzielę (26 listopada) mieli zaplanowany udział w halowym turnieju w Machnicach, który został przez organizatora nieoczekiwanie odwołany dlatego cieszymy się, że mecz z Rawią w ogóle doszedł do skutku. Dzięki temu wszyscy zawodnicy kadry młodzików (zabrakło jedynie kontuzjowanego Filipa Cieśli) w miniony weekend dostali szansę gry. Mecz Piast – Rawia sędziował pan Marcin Urbaniak. Dziękujemy.

Stoją od lewej: Michał Bartkowiak (rok ur. 2005), Michał Urbaniak (2007), Szymon Kabza (2007), Sebastian Ulidowski (2006) i Gracjan Barabach (2006). Klęczą od lewej: Antoni Zalewski (2006), Dominik Mądry (2006), Bartosz Łusiarczyk (2006), Rafał Żemło (2006), Michał Główka (2006) i Oskar Żygadło (2006).