MŁODZIKI PIASTA NA TURNIEJU W PODTRZEBNICKICH MACHNICACH

 

W niedzielę, 12 listopada na nowym krytym boisku ORLIK (54x26m) w Machnicach k/Trzebnicy odbył się Halowy Turniej Młodzików U-12 (rocznik 2006) SILESIA JUNIOR CUP. W turnieju z zapowiadanych 7 zespołów uczestniczyły tylko 4 – Trojan Lądek Zdrój, FC Góra, Śląsk Wrocław SA (rocznik 2007) i Piast Żmigród, dlatego organizatorzy nieco zmodyfikowali regulamin turnieju. Oto najważniejsze postanowienia: czas gry 1×15 minut, składy 6-osobowe (bramkarz plus 5 zawodników w polu), system gier każdy z każdym (mecz i rewanż). Każdy zespół rozegrał 6 meczów. Grania było pod dostatkiem, w sumie 90 minut.

Wyniki meczów Piasta – runda I:

PiastŚląsk 07 Wrocław 1-3; bramka – F. Żur.

PiastFC Góra 3-2; bramki: G. Barabach, S. Ostromecki i K. Targoni.

Piast – Trojan Lądek Zdrój 1-4; bramka – G. Barabach.

Wyniki meczów Piasta – runda II:

PiastŚląsk 07 Wrocław 3-2; bramki – G. Barabach 3.

PiastFC Góra 4-2; bramki: G. Barabach, K. Figura, M. Targoni i F. Żur.

Piast – Trojan Lądek Zdrój 0-1.

BILANS GIER PIASTA: 6 meczów: 3 zwycięstwa i 3 porażki, bramki: 12-14.

Pozostałe wyniki:

Śląsk 07 Wrocław – FC Góra 4-2 i 4-1.

Śląsk 07 Wrocław – Trojan Lądek Zdrój 4-2 i 3-5.

Trojan Lądek Zdrój – FC Góra 3-0 i 3-0.

Kolejność końcowa

  1. Trojan Lądek Zdrój
  2. Śląsk 07 Wrocław
  3. PIAST ŻMIGRÓD
  4. FC Góra

W Machnicach w drużynie Piasta wystąpili zawodnicy, których widzimy z trenerem Janem Fedyną na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

Stoją od lewej: Szymon Walendzik (rok ur. 2006), Filip Żur (2007), Kamil Figura (2007), Maciej Targoni (2006), Filip Cieśla (2006) i Gracjan Barabach (2006). W rzędzie dolnym od lewej: Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Michał Główka (2006), Maciej Łukawy (2006), Bartosz Łusiarczyk (2006), Kacper Targoni (2006) i Marek Mosiek (2006).

Podsumowanie turnieju. Turniej zapowiadał się bardzo ciekawie. Niestety do Machnic nie dojechały trzy zespoły: Nysa Kłodzko, Orły Czernina i … Polonia Trzebnica.  Śląsk przyjechał z zespołem młodszym, jednym z najlepszych w tej kategorii wiekowej w Polsce, ale niestety zabrakło w nim najlepszych graczy. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowała się drużyna z Lądka Zdroju. Wygrała najwięcej meczów, zdobyła najwięcej punktów. Posiadała wyrównany skład, którego mocnymi punktami były dwie dziewczynki (z rocznika 2005). Drużyna FC Góra zajęła 4. zamykające tabelę miejsce. Piłkarze z Góry przegrali wszystkie mecze.

Piast ukończył turniej na 3 miejscu, ale równie dobrze mogliśmy na drugim, a nawet pierwszym, choć nie wyniki w tym wszystkim są najważniejsze. Fajne i wyrównane były spotkania ze Śląskiem. Pierwsze przegraliśmy, drugie wygraliśmy. Z Trojanem mogło być, ba powinno być lepiej. W pierwszym pojedynku prowadziliśmy 1-0, konstruowaliśmy ciekawe akcje, były okazje do podwyższenia wyniku, ale potem coś się zacięło, w efekcie daliśmy sobie wbić 4 gole i ulegliśmy aż 1-4. W rewanżu gra była wyrównana, ale i tym razem szczęście (ponoć sprzyja lepszym) uśmiechnęło się  do piłkarzy z Lądka Zdroju, którzy zwyciężyli 1-0. Dwa spotkania z FC Góra zasłużenie rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. W Machnicach strzeliliśmy w sumie 12 bramek, z których połowę (6) uzyskał Gracjan Barabach. Niedzielny turniej spełnił swoje zadania. Nasi chłopcy mieli kolejną okazję do konfrontacji z zespołami z innych miejscowości. Na pewno nie mają czego się wstydzić.

Gracjan Barabach

Najbliższe plany. Za niespełna 2 tygodnie (25 i 26 listopada) młodziki Piasta zagrają w turniejach halowych we Wrocławiu oraz Machnicach. Ta druga miejscowość w najbliższej przyszłości może stać się centrum piłki „pod dachem” na Dolnym Śląsku. Kryty obiekt robi naprawdę wrażenie.

Wyjazd do podtrzebnickich  Machnic (wpisowe 300 złotych oraz przejazd) w całości sfinansowali rodzice wraz z trenerem.