NA ŚLĄSK PO PRZEŁAMANIE

W sobotę (9 kwietnia) czeka nas wyjazdowe starcie z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Jesienią mecz z tą drużyną przyniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, jutro natomiast może dać pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej.

Tarnogórzanie nie zaznali jeszcze wiosną smaku porażki. W pierwszych dwóch spotkaniach po przerwie zimowej remisowali ze Stalą Brzeg (2:2) i Zagłębiem II Lubin (1:1), aby później rozgromić na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała aż 4:0. Przed tygodniem z powodu opadów śniegu przełożono mecz Gwarka z Lechią Zielona Góra, a więc nasi rywale wypoczęci podejdą do sobotniego spotkania.

Podopieczni trenera Łukasza Ganowicza zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów i bilansem bramkowym 30:27. Spośród strzelców bramek dla drużyny ze “Srebrnego Miasta” można z pewnością wyróżnić trio zawodników, którzy są odpowiedzialni za ponad połowę trafień dla Gwarka w tym sezonie, a są to Daniel Barbus (6 goli), Norbert Jaszczak (6 goli) oraz Karol Stanek (5 goli).

W Piaście nie zobaczymy w ten weekend pauzującego za kartki Łukasza Sztylki, natomiast w drużynie z Tarnowskich Gór żaden z zagrożonych pauzą zawodników nie otrzymał przed 2 tygodniami kartki. Warto przy tej okazji wspomnieć, że rozjemcą sobotniego spotkania będzie dobrze znany żmigrodzkim kibicom arbiter z Wielkopolskiego Kolegium Sędziów, Kacper Kendzia.

Ostatni mecz Piasta z Gwarkiem miał miejsce 4 września ubiegłego roku. Górą byli wtedy żmigrodzianie, wygrywając 2:0 po bramkach Szymona Sołtyńskiego i Kacpra Głowieńkowskiego.