NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI

Nie ma czasu na odpoczynek. W tę środę (13 marca) o godz. 16:00 zagramy w Węglińcu z Łużycami Lubań. Mecz ten jest zaległym spotkaniem 17. kolejki IV ligi dolnośląskiej.

W listopadzie ubiegłego roku na drodze do rozegrania meczu stanęła pogoda, która pokrzyżowała nam plany zasypując boisko śniegiem. Tym razem wszystko powinno pójść zgodnie planem i obie drużyny dogonią resztę stawki w ilości rozegranych meczów.

Łużyce nie weszły w rundę wiosenną najlepiej. Na początek lubanianie ulegli Górnikowi Złotoryja 1:2, a w ostatni weekend w wyjazdowym spotkaniu przegrali tym samym rezultatem z Lechią Dzierżoniów. Skutkiem tego jest spadek na 12. pozycję w tabeli, którą podopieczni trenera Jacka Kanasa zajmują z 25 punktami na koncie i bilansem bramkowym 32:26. Jak już wspomnieliśmy z Łużycami zmierzymy się w oddalonym o 20 kilometrów od Lubania Węglińcu z powodu budowy nowego stadionu w tym mieście i będzie to nasz najdalszy wyjazd w tym sezonie.

Trudno w to uwierzyć, ale od ostatnich meczów o stawkę pomiędzy Piastem a Łużycami doszło ponad 10 lat temu. W sezonie 2012/13, w którym to wywalczyliśmy awans do III ligi najpierw zwyciężyliśmy u siebie 4:0 na oczach aż 800 kibiców, a w rundzie wiosennej pokonaliśmy Łużyce na wyjeździe 1:0. Mamy nadzieję na podtrzymanie tej skromnej serii w środę. W tym zadaniu na pewno nie pomoże nam jednak Adrian Pytlik, który w meczu ze Słowianinem obejrzał 4. żółtą kartkę w tym sezonie.

Mecz z Łużycami będzie transmitowany na żywo w telewizji Players4Players. Bądźcie z nami!

Łużyce Lubań – Piast Żmigród

środa, 13 marca / godz. 16:00 / Stadion w Węglińcu