NIESPODZIANKA W LIDZE MŁODZIKÓW – PIAST WYGRYWA Z WICELIDEREM FC WROCŁAW II ACADEMY

Do dużej niespodzianki doszło w minioną sobotę, 26 maja. Tego dnia, o godz. 13 na bardzo dobrze przygotowanym bocznym boisku kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Sportowej 13 został rozegrany mecz XI kolejki Wrocławskiej III Ligi Młodzików Piast Żmigród – FC Wrocław II Academy. Spotkanie zakończyło skromną, ale jakże cenną wygraną Piasta 1-0. W Żmigrodzie przegrał wicelider tabeli, zespół któremu ulegliśmy w pierwszej rundzie 0-6, niemal murowany kandydat do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, drużyna zestawiona wyłącznie z zawodników urodzonych w roku 2005, a więc średnio o rok starszych od naszych. Wygrana nie przyszła łatwo, ale była w pełni zasłużona, o czym świadczą liczby zamieszczone w meczowej statystyce. Przede wszystkim strzeliliśmy gola, oddaliśmy w sumie 16 strzałów, cztery razy więcej od rywala, 6 naszych uderzeń było celnych, goście ani razu nie trafili w bramkę strzeżoną przez Marka Mośka.

Jedyny gol padł już w 5 minucie. Bardzo dobrego golkipera przyjezdnych pokonał  technicznym uderzeniem lewą nogą z około 8 metrów Kami Figura. Niespełna 11 letni Kamil – jeszcze orlik – w profesjonalny sposób sfinalizował świetne podanie swojego rówieśnika, Filipa Żura.

Wygrana bardzo cieszy, tym bardziej, że odniesiona została bez udziału kontuzjowanego Szymona Ostromeckiego kapitana i lidera zespołu. Pod nieobecność Szymona z konieczności w obronie wystąpił Maciej Targoni, w ostatnich tygodniach postrach bramkarzy rywali, najskuteczniejszy nasz gracz. Maciek z nowej roli wywiązał się bez zarzutu. Był praktycznie nie do przejścia, a ponadto wielokrotnie inicjował akcje ofensywne. Być może pomogła mu kapitańska opaska?

W meczu z wrocławianami po raz pierwszy w zespole młodzików zagrał „wypożyczony” z trampkarzy Igor Jaśkiewicz, podopieczny trenera Przemysława Wawrzyniaka. Igor – zazwyczaj rezerwowy w starszym klubowym zespole – zanotował udany występ, walnie przyczyniając się do sukcesu Piasta.

MECZOWA STATYSTYKA

PIAST ŻMIGRÓD

DZIAŁANIE

FC WROCŁAW II ACADEMY

1

GOLE

0

16

STRZAŁY W SUMIE

4

6

STRZAŁY CELNE

0

8

STRZAŁY NIECELNE

4

2

STRZAŁY ZABLOKOWANE

0

6

RZUTY ROŻNE

7

7

FAULE

9

0

SPALONE

4

38

AUTY

40

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w wygranym meczu z FC Wrocław II Academy

Stoją od lewej: M. Bartkowiak , K. Figura, F. Cieśla, I. Jaśkiewicz, M. Mosiek, G. Barabach, M. Łukawy, F. Żur i M. Targoni. Rząd dolny od lewej; M. Urbaniak, O. Żygadło, S. Ulidowski i S. Ostromecki.

PIAST Żmigród (śr. wieku 11,92) – FC Wrocław II ACADEMY (śr. wieku 13,00) 1-0 (1-0)

Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Igor Jaśkiewicz (2005),), Maciej Targoni (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Gracjan Barabach (2006) – Filip Cieśla (2006), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Filip Żur (2007).

Ponadto grali: Sebastian Ulidowski (2006), Michał Urbaniak (2007) i Oskar Żygadło (2006).

BRAMKA:

1-0    Kamil Figura, asysta Filip Żur – 5 min

Strzelec jedynej bramki dla Piasta: Kamil Figura.

Podziękowania !!!

  • Kibicom (nie tylko rodzicom i rodziny) za obecność i żywe reagowanie na boiskowe wydarzenia;
  • Tomaszowi Ulidowskiemu za profesjonalne nagranie meczu;
  • Marcinowi Urbaniakowi – za pełnienie roli spikera.

Najbliższe plany młodzików:

  • poniedziałek (28 maja) i wtorek (29 maja) – treningi;
  • środa, 30 maja, godz. 18.00, wyjazd o godz. 16.00 do Wrocławia na mecz: Unia Wrocław – Piast. W pierwszym meczu wygrali wrocławianie 3-1.
  • od czwartku (31 maja) do niedzieli (3 czerwca) wolne;
  • poniedziałek (4 czerwca) – pierwszy trening po kilkudniowej przerwie.