NIEZWYKŁY WEEKEND ŻAKÓW PIASTA

Miniony weekend był niezwykle pracowity i udany dla drużyny Żaków Piasta Żmigród. W sobotę podopieczni trenera Piotra Bednarskiego zgarnęli, co tylko mogli w turnieju DZPN w Brzegu Dolnym, a dzień później wystąpili w Deichmann Minimistrzostwach w Trzebnicy.

W dolnobrzeskich zmaganiach wychowankowie Piasta zostali podzieleni na dwie drużyny, tak więc możliwość grania mieli wszyscy zawodnicy. W “Grupie Zielonej” żmigrodzianie w czterech meczach odnieśli cztery efektowne wygrane. Najpierw rozgromili KP Brzeg Dolny 10-0, następnie po zaciętym boju wygrali minimalnie z AP Brzeg Dolny 5-4, później rozstrzelali KPNB Bór Oborniki Śląskie 10-0, a na koniec pokonali MKP Wołów 7-0. W sumie żaki Piasta strzelili rywalom aż 32 gole, a stracili tylko 4!Co ciekawe najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie ze Żmigrodu byli… kuzynowie Jakub Zawadzki (11 goli) i Patryk Poprawa (9 goli).

Z kolei w “Grupie Czerwonej” żmigrodzianie odnieśli 3 wygrane i tylko raz schodzili z boiska pokonani. W pierwszym pojedynku tego turnieju Piast wygrał z Dolpaszem Skokowa 6-1. W drugiej konfrontacji załoga trenera Piotra Bednarskiego pokonała KP Brzeg Dolny 10-1 i KP Bór Oborniki Śląskie 7-0.

Tymczasem w niedzielę żaki Piasta brały udział w Deichmann Minimistrzostwach rozgrywanych an Fair Play Arenie w Trzebnicy. Tym razem reprezentanci Żmigrodu występowali pod nazwą państwa Bangladesz. Jak się okazało “selekcjoner” Piotr Bednarski dobrał idealną taktykę do tych zmagań, gdyż jego kadra wygrała kolejno z Bułgarią 10-0, Anglią 7-0 oraz Australią 3-2. Tym samym z kompletem zwycięstw żmigrodzki Bangladesz awansował do kolejnego etapu Deichmann Minimistrzostw, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Trzebnicy.

Strzelcy goli dla Piasta Żmigród w “Grupie Zielonej” w turnieju dolnobrzeskim:
11 goli – Jakub Zawadzki
9 goli – Patryk Poprawa
6 goli – Maksymilian Kubis
3 gole – Mikołaj Rudnicki
2 gole – Marcel Jasłowski
1 gol – Igor Niedziela,
Tomasz Sadowski – bramkarz

Strzelcy goli dla Piasta Żmigród w “Grupie Czerwonej” w turnieju dolnobrzeskim:
10 goli – Mikołaj Sajewicz
5 goli – Anna Pierzchlewicz
4 gole – Paweł Cisło
3 gole – Michał Błaszkowski
1 gol – Eryk Basiński, Mateusz Bober,
Adrian German – bramkarz