NOWE BOISKO DLA GMINY ŻMIGRÓD I PIASTA!

25 października 2021 to niezwykle ważna data w historii żmigrodzkiego sportu. Tego dnia Gmina Żmigród poinformowała o otrzymaniu 4 milionów złotych dotacji na budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem, trybunami na 450 miejsc i okołoboiskową infrastrukturą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 13. Boisko służyć będzie wszystkim mieszkańcom naszej gminy i zarazem będzie stanowić dopełnienie bazy treningowej Piasta, której pozazdrościć może wiele klubów na Dolnym Śląsku i w całej Polsce. Realizacja inwestycji ma nastąpić w przyszłym roku.

Zagospodarowanie terenu obejmuje budowę następujących obiektów:

1. pełnowymiarowe boisko piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz do siatkonogi
3. ogrodzenie,
4. chodnik,
5. trybuny na 450 miejsc
6. ścianka z bramką,
7. stanowisko spikera,
8. kabiny zawodników rezerwowych;
9. oświetlenie boiska,
10. instalacja nagłośnienia.

 

Blisko 4 mln zł dotacji z Programu Polski Ład stanowi 90% wartości inwestycji.
Gmina posiada już opracowaną dokumentację projektową oraz pozwolenie na budowę. W najbliższym czasie przygotowywana będzie procedura przetargowa.

Założeniem budowy pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem jest stworzenie optymalnych warunków do uprawiania piłki nożnej wszystkim klubom piłkarskim z terenu Gminy Żmigród głównie w okresie jesienno-zimowym. W Gminie Żmigród funkcjonuje 6 klubów piłkarskich: Piast Żmigród, Orla Korzeńsko, Pirania Radziądz, Lech Barkowo, Orkan Borzęcin i Start Bychowo.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem daje wszystkim drużynom możliwość trenowania przez cały rok bez obaw o zniszczenie murawy, a oświetlenie nareszcie rozwiąże problem rozgrywania spotkań sparingowych w okresie zimowym, które były problemem logistycznym i finansowym dla okolicznych klubów oraz wszystkich sekcji Piasta.

Nie możemy doczekać się gry na nowym obiekcie!