NOWE BOISKO OFICJALNIE OTWARTE!

15 grudnia 2022 roku w Żmigrodzie odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. W uroczystości brali udział m.in. przedstawiciele władz gminy na czele z burmistrzem Robertem Lewandowskim, działacze okolicznych klubów piłkarskich, właściciel głównego wykonawcy – firmy DABRO-BAU, pan Paweł Dąbrowski oraz prezes DZPN Andrzej Padewski, który nie krył swojego podziwu dla nowopowstałego obiektu. Z ust prezesa padły również deklaracje organizacji w Żmigrodzie ważnych wydarzeń, takich jak m.in. mecze reprezentacji Dolnego Śląska oraz kursy trenerskie. Przekazał on również na ręce Rafała Zagorskiego voucher o wartości 1500 zł, który prezes Piasta postanowił przekazać w ręce innych klubów piłkarskich z gminy Żmigród. Burmistrz Lewandowski otrzymał natomiast koszulkę reprezentacji Polski z podpisem Piotra Zielińskiego, która zostanie wkrótce wystawiona na jednej z aukcji charytatywnych w naszej gminie.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji to ponad 5 300 000 zł z czego 4 000 000 to dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład. Oprócz płyty głównej z oświetleniem powstały trybuny na 450 miejsc, boisko do siatkonogi, ściana do doskonalenia uderzeń oraz budka spikerska wraz z nagłośnieniem. Nowe boisko będzie ogromnym ułatwieniem dla naszego klubu, który wszystkie sparingi nadchodzącej zimy rozegra właśnie na tym obiekcie. Nasza infrastruktura przyciąga znaczące piłkarskie marki. Już w styczniu w Żmigrodzie rozegrany zostanie m.in. sparing I-ligowego Chrobrego Głogów z II-ligowym KKSem Kalisz.

Na takim obiekcie nic tylko grać! Grafik nowego boiska już teraz zapełniony jest po brzegi treningami oraz sparingami naszych grup młodzieżowych, natomiast w styczniu i lutym wszystkie swoje mecze sparingowe na nowym boisku rozegra drużyna seniorów Piasta.

Otwarcie nowego boiska okiem naszej kamery: