Odczarować Rekord u siebie

1 wygrana, 3 remisy i 5 porażek – tak wygląda bilans Piasta w meczach z Rekordem Bielsko-Biała. Jutro w Żmigrodzie okazja do tego, by wygrać z bielszczanami u siebie pierwszy raz w historii.

Rekord to Klub wielosekcyjny skupiający się głównie na futsalu, w którym jest aktualnym Mistrzem Polski. W 1999 roku powstała sekcja piłki nożnej 11-osobowej i piąc się w górę od najniższego szczebla rozgrywek, doszła aż do III ligi. W Bielsku-Białej słyną z odważnego stawiania na młodzież, co zdaje się dawać wymierny efekt. Rekord od swojego powrotu na czwarty poziom rozgrywkowy w 2016 roku kończy każdy sezon w górnej części tabeli.

Bieżące rozgrywki Rekord rozpoczął od zwycięstwa. W 1. kolejce zespół trenera Dariusza Mrózka pokonał na wyjeździe Zagłębie II Lubin 2:1 po bramkach Szymona Wróblewskiego i Szczepana Muchy. W Bielsku Białej zadają sobie zapewne pytanie, kto zastąpi Szymona Szymańskiego. napastnik, który w ubiegłym sezonie zdobył dla Rekordu 16 bramek opuścił stadion przy ul. Startowej, aby przenieść się do występującej w II lidze Skry Częstochowa. Bielsko-Białą opuścił także Daniel Iwanek przenosząc się do Polonii Bytom.

Zespoły, do których przenoszą się zawodnicy Rekordu są tylko potwierdzeniem poziomu reprezentowanego przez jego zawodników. W sobotę na żmigrodzkim stadionie czeka nas zatem trudne starcie wymagające od podopiecznych trenera Foltyna pokazania pełni swoich możliwości.

Jutrzejsze spotkanie będzie dla naszych kibiców pierwszą okazją do obejrzenia na żywo gry zawodników sprowadzonych do Klubu w letnim okienku transferowym, a są to:

Eryk Moryson z Bytovii Bytów

Piotr Niewieściuk ze Stali Brzeg

Michał Kieca z Bytovii Bytów

Mateusz Filipowiak z Unii Swarzędz

Kacper Głowieńkowski ze Śląska Wrocław

Łukasz Sztylka ze Śląska Wrocław

Jakub Korytkowski z Sokoła Wielka Lipa

Dawid Konopka z Zagłębia Lubin

 

Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę (14 sierpnia) o godz. 17:00 na Stadionie OSiR w Żmigrodzie. Serdecznie zapraszamy!