ODCZAROWAĆ ŻMIGRODZKI STADION

Już dziś żmigrodzkich kibiców czeka nie lada gratka. W “Grodzie Smoka” zawita dwukrotny Mistrz Polski, drużyna Polonii Bytom!

Polonia to klub, którego żadnemu kibicowi w Polsce nie trzeba przedstawiać. Bytomianie są dwukrotnymi Mistrzami Polski z lat 1954 i 1962 oraz zdobywcą Pucharu Intertoto z 1956 roku.

“Królowa Śląska” ma za sobą świetny początek sezonu i jako jedyna drużyna w stawce jest jak dotąd niepokonana. Piłkarze Polonii w 8 rozegranych meczach zdobyli 18 punktów, a ich bilans bramkowy to 18:8, dzięki czemu plasują się na 3. miejscu w tabeli mając jednak o jeden mecz rozegrany mniej od wyżej notowanych Ślęzy i Ruchu.

Polonia jest drużyną z którą niewątpliwie trzeba grać “do końca” w 4 z 3 ostatnich spotkań bytomianie decydowali o wyniku w końcowych minutach spotkania. Za przykład może posłużyć chociażby rozegrany w środę zaległy mecz z rezerwami Miedzi Legnica, w którym hattrickiem popisał się Adam Żak. Decydującą bramkę na 3:2 strzelił on w 97 minucie spotkania.

Wspomniany snajper Polonii Adam Żak będzie najtrudniejszym do upilnowania piłkarzem na boisku. Żak ma na koncie już 9 bramek, co stanowi połowę strzelonych przez bytomian bramek w tym sezonie.

Ostatnia potyczka Piasta z Polonią to mecz 1 września 2019 roku. W Bytomiu padł wtedy bezbramkowy remis.

Przypominamy, że na dzisiejszym meczu obowiązuje limit 25% pojemności trybun. Jeśli chcesz obejrzeć spotkanie na żywo, bądź przed czasem! Jeśli się nie uda to nic straconego. Mamy dla was transmisję z komentarzem na żywo:

https://slaskie.tv/ppv-mks-piast-zmigrod-polonia-bytom

Początek meczu o godz. 15:00. Bądźcie z nami!