OFICJALNIE: BYŁ W I LIDZE, BYŁ TEŻ W ANGIELSKIM KLUBIE, TERAZ CZAS NA PIAST ŻMIGRÓD

W tegorocznym letnim okienku transferowym Piast Żmigród rozstał się z bramkarzem Aleksandrem Sobczakiem, któremu skończyło się roczne wypożyczenie i zawodnik wrócił do Śląska Wrocław. W takiej sytuacji włodarze żmigrodzkiego klubu poszukiwali nowego golkipera, który będzie rywalizował z Mateuszem Filipowiakiem o „jednykę” Piasta. Dziś możemy zaprezentować zawodnika, który oficjalnie dołącza do kadry trenera Ediego Andradiny. Jest nim młody, bo 18-letni bramkarz Maciej Turek, który poprzednio sezon rozpoczął z kadrą I-ligowej Odry Opole, ale już wiosną występował w IV-ligowej Swornicy Czarnowąsy. W ubiegłym roku zaliczył również przygodę w słynnym angielskim Leicester City. Teraz młody i utalentowany golkiper będzie rozwijał się w Piaście Żmigród, a dokładniej „pod skrzydłami” trenera bramkarzy Pawła Pilarskiego.

Jestem wychowankiem Rodła Opole. W wieku 15 lat podpisałem profesjonalny kontrakt z Odrą Opole. Oprócz treningów i obozów z pierwszą drużyną Odry występowałem w rozgrywkach juniorów Ligi Makroregionalnej oraz Centralnej Ligi Juniorów U-19 i drużynie rezerw Odry. W zeszłym roku brałem udział w letnim obozie przygotowawczym z drużyną Leicester City FC U-19

W styczniu 2019 roku poszedłem na wypożyczenie do 4 ligowej Swornicy Czarnowąsy, gdzie rozegrałem wszystkie mecze rundy wiosennej. Przyszedłem do Piasta ponieważ bardzo spodobał mi się profesjonalizm Zarządu oraz kadry Trenerskiej. Duże wrażenie zrobiły na mnie obiekty sportowe oraz postrzeganie klubu przez kibiców – opisuje swoją biografie piłkarką Maciej Turek.

Macieja witamy serdecznie i życzymy powodzenia w barwach żmigrodzkiego klubu na poziomie III ligi (grupy 3)!