OFICJALNIE: DRUŻYNA REZERW ZE SPONSOREM TYTULARNYM UTWORZONA

Ihaa.pl Piast II Żmigród – tak będzie brzmieć nazwa drużyny rezerw Piasta, która już za 2 miesiące rozpocznie debiutancki sezon we wrocławskiej klasie B. Jak sama nazwa wskazuje, sponsorem tytularnym drużyny będzie wywodzący się ze Żmigrodu sklep internetowy ihaa.pl, który od lat stale wspiera nasz Klub.

Jaki jest cel utworzenia drużyny rezerw? Główną myślą, jaka przyświecała Zarządowi Klubu, było stworzenie optymalnych warunków do wdrażania w świat seniorskiej piłki młodych zawodników Piasta, którzy kończą, bądź ukończyli niedawno wiek juniora starszego. Praktyka często pokazywała, że młodzieżowcy nie mając na samym początku szans na przebicie się do składu pierwszej drużyny, opuszczali nas szukając swoich sił w zespołach seniorskich z niższych lig. Od wielu lat niezmiennie naszym celem jest stawianie na chłopców z najbliższej okolicy najbardziej jak to możliwe. Chcemy być „trampoliną”, która będzie wybijała jak najwyżej zdolnych i pracowitych piłkarzy.

Trzon drużyny, której grającym trenerem będzie były zawodnik Piasta, Mariusz Niedbała, stanowić będzie 3-4 doświadczonych zawodników. Ich zadaniem będzie wprowadzenie w seniorską piłkę młodych zawodników ze Żmigrodu i okolic, którzy będą w znacznej większości reprezentować zespół Piasta II. Wyróżniający się zawodnicy będą otrzymywać swoje szanse w I drużynie.

Okres przygotowawczy zespołu Ihaa.pl Piast II Żmigród ruszy we wtorek 19 lipca. Wszystkich chętnych zawodników, którzy chcą dołączyć do Ihaa.pl Piast II Żmigród serdecznie zapraszamy na treningi i do kontaktu z trenerem Mariuszem Niedbałą:

📞 nr tel. 664 058 844

O genezie powstania drużyny i pomyśle na jej funkcjonowanie opowiedział nam Prezes Piasta, Rafał Zagórski:

“Jest wiele czynników, dla których Zarząd Klubu postanowił utworzyć II zespoł Piasta Żmigród. Przede wszystkim chcemy, by młodzi chłopcy, którzy kończą wiek juniora pozostawali w klubie, by dalej się z nim utożsamiali, nie opuszczali nas i nie odchodzili do innych klubów niższych lig. Chcemy wszystkim zapewnić dalszy rozwój. Zapewne cześć dostanie szansę w I zespole, ale ci, którym zabraknie umiejętności na wyższym poziomie, będą mogli rozwijać się w klubie w II zespole i w każdej chwili dołączyć do I zespołu. Chcemy, by drugi zespół powstał głównie z zawodników naszej akademii, ale też wystąpi w nim 3-4 doświadczonych zawodników, jak grający trener Mariusz Niedbała, których zadaniem będzie wsparcie młodych zawodników i wprowadzanie ich do piłki seniorskiej. W pierwszym sezonie celem zespołu będzie awans do klasy A, by jak najszybciej podnieść poziom sportowy II zespołu. Kibice Piasta, będą mogli teraz przyjść na mecz i wspierać zespół seniorów, który praktycznie w całości będzie składał się z zawodników naszej gminy. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na mecze Piasta II, które najprawdopodobniej będą się odbywały na nowopowstającym boisku. Warunki do treningów i dalszego rozwoju zespół będzie miał idealne, tylko trenować i grać. Już wcześniej Piast tworzył II zespoły, ale głównie były to fuzje z drużynami z Powidzka i Radziądza i nie do końca zdały egzamin. Teraz ma to funkcjonować inaczej. Mam nadzieję, że ten projekt się sprawdzi i przede wszystkim zawodnicy kończący wiek juniora będą zadowoleni, bo podamy im na tacy dwa poziomy sportowe, adekwatnie do ich możliwości. Natomiast jeżeli chodzi o partnera tytularnego II zespołu, czyli firmę ihaa.pl, to cieszę się, że po rozmowach z właścicielem, Panem Bogdanem Kowalczykiem, zgodził się objąć patronatem II zespół i wspomóc nas jeszcze bardziej (między innymi już zamawiamy nowe stroje dla tych zawodników). Myślę, że wpływ na to w dużej mierze ma fakt, że kilku zawodników, którzy będą występować w II zespole Piasta, są jednocześnie pracownikami firmy Ihaa.pl, jak np. grający trener Mariusz Niedbała. Musimy zacząć w B klasie, a wierzę w chłopaków, że w sezon zrobią awans do A klasy, a później może nawet do okręgówki. Liga nas oczywiście zweryfikuje, ale cele trzeba sobie stawiać wysokie.”

Do zobaczenia na boisku w przyszłym sezonie!