OFICJALNIE: PIAST PREZENTUJE NOWYCH PIŁKARZY

Dzisiaj, pierwszego dnia marca 2017 roku, czas na przedstawienie tych piłkarzy, którzy pozytywnie przeszli testy pod okiem trenerów Grzegorza Podstawka oraz Marka Nowickiego i dostaną szansę gry na poziomie III ligowym reprezentując żmigrodzki klub. Oto zawodnicy, którzy dołączyli do szerokiej kadry Piasta:

 

1. Ahmed Abdullach “LUKA” – pochodzący z Egiptu skrzydłowy pomocnik, ur. 06.09.1990 rok w Kairze. Od dwóch lat reprezentował Huragan Pobiedziska w IV lidze wielkopolskiej. Dotychczasowa kariera LUKI:

2017-???? – Piast Żmigród – III liga (grupa 3)
2014-2016 – Huragan Pobiedziska – IV Liga Wielkopolska
2012-2014 – Kascada Football Club – Druga Liga Egipska
2009-2012 – El Shams Club – Pierwsza Liga Egipska
2008-2009 – Zamalek SC – Egipska Premier League (młodzieżowa)
2007 – AL Nasr FRC – Egipska Premier League (młodzieżowa)

 

2. Eryk Moryson – wychowanek Krobianki Krobia ur. 28.02.1998 roku. W ostatnim czasie 19-letni skrzydłowy reprezentował barwy następujących klubów: Dąbroczankę Pępowo (IV liga wielkopolska) oraz Polonię 1912 Leszno (IV liga wielkopolska).

 

3. Jakub Matlak – mierzący 187 centymetrów bramkarz ur. 14.06.1993 roku w Łomży, wychowanek ŁKS 1926 Łomża, przez ostatnie półtora roku reprezentował Bystrzycę Kąty Wrocławskiej, wcześniej bronił dostępu do bramki Sokoła Wielka Lipa.

 

4. Michał Krawczyszyn – 17-letni wychowanek żmigrodzkiego klubu, który dołączył do kadry pierwszego zespołu. Od najmłodszych lat regularnie reprezentuje barwy Piasta Żmigród występując w roli bramkarza.

 

5. Karol Bąk – 19-letni wychowanek Orła Prusice, który latem ubiegłego roku zasilił drużynę juniorską Piasta Żmigród. Od tamtej pory ten utalentowany skrzydłowy zrobił znaczące postępy, co zauważył sztab szkoleniowy drużyny seniorów. W efekcie zawodnik ten dołączył do szerokiej kadry pierwszego zespołu.

Cieszymy się, że ci zawodnicy do nas dołączyli. Oni chcą grać w III lidze, chcą podnosić swoje umiejętności i poświęcić się piłce nożnej. Myślę, że dadzą żmigrodzkim kibicom wiele radości. Szansę wykazania się dostają również nasi juniorzy Karol oraz Michał i to cieszy. Nie trudno zauważyć, że wśród nowych piłkarzy jest pochodzący z Egiptu Luka, który jest niezwykle sympatycznym człowiekiem i zawodnikiem z wielkim potencjałem. Podkreślę tylko, że po raz pierwszy w historii nasz klub będzie reprezentował piłkarz z Afryki. Mogę tylko zdradzić, ze w najbliższym czasie najprawdopodobniej zaprezentujemy jeszcze jednego gracza, który zasili nasz klub. Nie tylko nowym zawodnikom, ale całej drużynie już teraz życzę udanej rundy wiosennej w III lidze i rozwoju własnych umiejętności piłkarskich – wyznał Prezes Piasta Rafał Zagórski.