OFICJALNIE: TRENER PIASTA ŻMIGRÓD W NICE I LIDZE!

Piłkarze Piasta Żmigród rewelacyjnie spisują się tej wiosny w III lidze (grupie 3). Żmigrodzianie po serii udanych występów wskoczyli aż na 6 pozycję w tabeli. Z kolei tylko we wiosennej klasyfikacji liderują w tabeli. Takie rezultaty sprawiły, że na uznanie zasłużył twórca tej pozytywnej przemiany, czyli trener Kamil Socha, który własnie dzisiaj podpisał kontrakt z I-ligowym klubem!

Przypomnijmy, że 9 października 2017 roku główne stery w Piaście Żmigród przejął Kamil Socha, który zastąpił na stanowisku trenera Grzegorza Podstawka. Odbudowanie zespołu pod względem mentalnym i fizycznym – to były główne zadania stawiane przed nowym szkoleniowcem. Jak się okazało Kamil Socha wywiązał się ze swoich zobowiązań znakomicie. Przejmował zespół żmigrodzki znajdujący się w strefie spadkowej, a atmosfera w szatni była adekwatna do uzyskanych rezultatów. W krótkim czasie 46-letni trener pochodzący ze Skierniewic zrobił coś, co wydawało się niemożliwe. Zespół zaczął grać skutecznie, regularnie punktować i mentalnie rósł w siłę. W sumie zespół Piasta pod wodzą trenera Kamila Sochy rozegrał 22 mecze w III lidze w których odnotował 13 zwycięstw, 5 remisów i tylko 4 porażki. Takie rezultaty sprawiły, że o poczynaniach Piasta zrobiło się głośno w całej Polsce. Również trener Kamil Socha został zauważony i w efekcie już dziś podpisał kontrakt z Wigrami Suwałki występującymi w NICE I lidze. W kierunku trenera Kamila Sochy kierujemy słowa wdzięczności i podziękowania za serce oddane na rzecz Piasta.
– Serdecznie dziękujemy za pracę wykonaną na rzecz Piasta. Tak znakomitej rundy nie mieliśmy w historii na poziomie III ligi. Oczywiście cieszymy się, że trener Piasta trafia do klubu z I ligi. Mam nadzieję, że podobnie będzie z jego następcą, którego przedstawimy w najbliższych dniach. Trenerowi życzymy samych udanych meczów, rundy jesiennej w nowym klubie takiej, jak w Piaście wiosennej. No I oczywiście awansu do Lotto Ekstraklasy – wyznał Prezes żmigrodzkiego klubu Rafał Zagórki.
Jednocześnie informujemy, że w najbliższą sobotę (godz. 18.00) Piast rozegra ostatni mecz w tym sezonie z Lechią Dzierżoniów i będzie to pożegnalne spotkanie trenera Kamila Sochy ze Żmigrodem.