OFICJALNIE: WOJCIECH BZDĘGA PIŁKARZEM PIASTA ŻMIGRÓD!

Po raz pierwszy w bieżącym, letnim okienku transferowym Piast Żmigród może poinformować o pierwszym wzmocnieniu kadry, która będzie rywalizować w sezonie 2017/2018 w III lidze. Oficjalnie nowym piłkarze piłkarskiej “Dumy Doliny Baryczy” został Wojciech Bzdęga.

Nowy nabytek Piasta urodził się 20 maja 1988 roku w Gostyniu, a jego pierwszym klubem był Zjednoczeni Pudliszki. Jeszcze jako junior trafił do Warty Poznań. Natomiast w 2007 roku związał się z Polonią Leszno w barwach której na poziomie III ligi zanotował 50 meczów i zdobył 6 goli. Następnie przeniósł się do II-ligowej Miedzi Legnica (20 meczów i 2 bramki), ale po roku trafił do Calisii Kalisz, a później do Pogoni Barlinek (III liga zachodnio-pomorska). Z tego klubu latem 2012 roku przeszedł do MKS-u Kluczbork w którym grał przez dwa lata (2012-2014) w II lidze zachodniej. Później zawodnik ten miał swój półroczny epizod w barwach niemieckiego NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 w którym zaliczył 11 występów i zdobył 3 gole. Od rundy wiosennej sezonu 2014/2015 Wojciech Bzdęga reprezentował barwy Rawii Rawicz z którą wywalczył awans do IV ligi wielkopolskiej. W minionym sezonie był najwartościowszym zawodnikiem rawickiej drużyny dla której jako pomocnik strzelił aż 15 goli. Teraz ten doświadczony piłkarsko zawodnik w wieku 29 lat będzie reprezentował Piasta Żmigród w III lidze. “Bzdęgi” witaj na pokładzie Piasta Żmigród!

Cieszę się bardzo, że udało nam się dojść do porozumienia z Wojtkiem. Powiem szczerze, że od półtora roku negocjowaliśmy z tym zawodnikiem transfer do Piasta. Jest to doświadczony zawodnik, który z pewnością wniesie do zespołu jeszcze więcej jakości. Jestem pewny, że Wojtek będzie nie tylko wzmocnienie naszej kadry, ale również wzorem do naśladowania dla naszych młodych piłkarzy, którzy takiego wsparcia potrzebują. Wspólnie z Zarządem podjęliśmy decyzję, aby nasz zespół wzmocniło kilku doświadczonych piłkarzy. Dziś prezentujemy Wojtka Bzdęgę, ale mogę zdradzić, że jesteśmy blisko porozumienia z kolejnymi wartościowymi zawodnikami – wyznał w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją Prezes żmigrodzkiego klubu Rafał Zagórski.


Wojciech Bzdęga jeszcze jako zawodnik II-ligowego MKS-u Kluczbork. Fot. www.nto.pl