OFICJALNIE: Z PIASTA DO EKSTRAKLASY!

Po niezwykle udanej rundzie wiosennej zakończonego już sezonu w III lidze (grupie 3) zapowiada się gorące lato w Piaście Żmigród. Jak informowaliśmy wcześniej trener Kamil Socha związał się kontraktem z I-ligowymi Wigrami Suwałki, a jego miejsce za sterami żmigrodzian zajął Brazylijczyk Edi Andradina. Dziś mamy kolejną bardzo pozytywną informację. Otóż profesjonalnym kontaktem ze Śląskiem Wrocław związał się bramkarz Piasta Dariusz Szczerbal. 22-letni golkiper pomyślnie przeszedł testy sprawnościowe oraz badania lekarskie i teraz dostaje szansę walki w Lotto Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że barwy Piasta Dariusz Szczerbal zasilił przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017, kiedy to zdecydował się opuścić swój macierzysty klub Polonię Leszno. Rosły golkiper potrzebował 2 lat, aby trafić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

– Darek podobnie, jak innych kilku zawodników Piasta ma za sobą bardzo udaną rundę wiosenną sezonu 2017/2018. Kontrakt ze Śląskiem Wrocław jest właśnie nagrodą za pełen profesjonalizm i zaangażowanie, jakie ten chłopak prezentuje na co dzień. Życzymy Darkowi dalszego zapału i rozwoju, aby futbol sprawiał mu nieustanną radość – wyznał Prezes żmigrodzkiego klubu Rafał Zagórski.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec indywidualnych awansów zawodników Piasta. Aktualnie na testach w I-ligowych Wigrach Suwałki przebywa tercet: Michał Kieca, Łukasz Mozler i Eryk Moryson.

Foto: www.slaskwroclaw.pl, Fot. Krystyna Pączkowska