OFICJALNIE: ZE SZCZECINA DO ŻMIGRODU, CZYLI PIERWSZE WZMOCNIENIE PIASTA

Po tym jak Piast Żmigród tego lata rozstał się z ośmioma zawodnikami czas na prezentację prezentacje tych, którzy dołączą do kadry trenera Ediego Andradiny. Pierwszym piłkarzem, który zasila żmigrodzki klub jest Błażej Chouwer, który ostatni sezon spędził w Pogoni II Szczecin. 22-letni pomocnik jest wychowankiem Kłosu Pełczyce skąd w wieku 14 lat, gdzie w zespole juniorskim rozwijał swoje umiejętności na tyle skutecznie, że w sezonie 2012/2013 rywalizował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Następnie otrzymał powołanie do III-ligowej Pogoni II Szczecin, a sezon 2016/2017 spędził w II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg w której zaliczył 27 występów. Z Kołobrzegu boczny pomocnik powędrował do III-ligi, a  dokładnie do KP Starogard Gdański, by po roku wrócić do Pogoni II Szczecin. Teraz 22-letni zawodnik pomyślnie przeszedł testy w Piaście Żmigród i właśnie tutaj będzie zaliczał kolejne treningi i mecze o stawkę.

Od pierwszego dnia pobytu w Piaście Żmigród zauważyłem, że podejście wszystkich osób związanych z klubem do swoich zadań jest bardzo profesjonalne. Jestem pewny, że z tą drużyną podniosę jeszcze bardziej swoje umiejętności piłkarskie, ale to musi być podparte ciężką i rzetelną pracą.  Dziękuję trenerowi Ediemu Andradinie oraz Zarządowi klubu za udzielone zaufanie i zapewniam, że ze swojej strony zrobię wszystko, aby wspierać zespół w tym bardzo wymagającym sezonie – powiedział nowy nabytek Piasta Żmigród.

Błażeja Chouwera witamy serdecznie na żmigrodzkim pokładzie piłkarskim i życzymy udanego sezonu 2019/2020 w III lidze (grupie 3)!