OKRES PRZYGOTOWAWCZY – 2 TYDZIEŃ

Drugi tydzień okresu przygotowawczego dobiegł końca. W piątek nasz zespół rozegrał pierwszy mecz sparingowy, a w nim zagrało aż 9 zawodników testowanych. Kolejnym sparingpartnerem II-ligowy Górnik Polkowice.

Piłkarze  Piasta intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Cieszy obecność Macieja Badela, który wraca do treningów z drużyną po poważnej kontuzji stawu kolanowego. Trenujemy na własnych obiektach i nie tylko. W środę trener Kamil Socha i jego zespół trenowali na sztucznej płycie w Trzebnicy, a w piątek wyruszyli na pierwszą grę kontrolną do Legnicy. Pierwszy sparing zakończył się dla nas porażką 1:0. W meczu przeciwko Miedzi wystąpiło 9 kandydatów do gry w Piaście Żmigród i czterech młodych wychowanków naszego klubu. Trener Socha na pierwszy sparing nie zabrał wszystkich swoich zawodników. Piłkarze, których zabrakło w Legnicy odbyli jednostkę treningową w Żmigrodzie.

Na kilku stronach internetowych pojawiła się informacja o nowych nabytkach Piasta Żmigród. Póki co trwają rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale nie zostały złożone póki co żadne podpisy pod umowami. Na oficjalne ogłoszenie transferów musimy jeszcze poczekać.

Sparing nr. 1 – 17.01.2020
Miedź II Legnica – Piast Żmigród 1:0

I połowa:
Turek Maciej, Zawodnik testowany, Kendzia Filip, Zawodnik testowany, Miś Krystian, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Ihor Lopushenko, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Kostrzewa Michał.

II połowa:
Czapran Kacper, Zawodnik testowany, Juchacz Mikołaj, Kohut Paweł, Sosnowski Kacper, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Wiktorowicz Krzysztof, Łukaszewski Patryk, Robak Piotr, Wojtaszek Alan.

Kolejny sparing już w najbliższą środę, a przeciwnikiem naszym będzie II-ligowy Górnik Polkowice. Początek meczu o godzinie 14:00 w Lubinie.