OKRES PRZYGOTOWAWCZY – 3 TYDZIEŃ

Sporo działo się w ostatnim czasie w naszej drużynie. Doszło do zmiany w sztabie szkoleniowym , nastąpiły również zmiany w kadrze pierwszego zespołu. Klub rozstał się z 7 zawodnikami.

W minionym tygodniu poznaliśmy nowego asystenta trenera Kamila Sochy, a został nim Michał Radziszewski. W klubie doszło również do zmian personalnych w kadrze zespołu. W rundzie wiosennej nie zobaczymy w barwach Piasta: Dawida Zielińskiego, Mateusza Jarosa, Dominika Rosińskiego, Ihora Lopushenko, Macieja Badela, Szymona Rusieckiego i Szymona Fronia.  Z zespołem Orła Prusice trenuje obecnie wychowanek naszego klubu Piotr Robak, który być może w rundzie rewanżowej będzie występował na boiskach IV ligi.

Zespół seniorów przygotowuje się do rozgrywek na własnych obiektach (hala, siłownia, orlik, boisko boczne i boisko w Żmigródku) i nie tylko. Drużyna korzysta również z płyty ze sztuczną nawierzchnią w Trzebnicy. We wtorek piłkarze zostali poddani kolejnej próbie wydolnościowej. “Beep test” służy do sprawdzenia wytrzymałości tlenowej zawodnika. Polega na wykonaniu kilkustopniowego biegu wahadłowego (tam i z powrotem) w odcinkach 20-metrowych. Powtarzalność tego testu doskonale pokazuje jaki postęp wydolnościowy poczynił zawodnik w okresie od poprzedniej próby tego testu.

W sobotę (25.01.2020r.) odbył się kolejny mecz sparingowy, a przeciwnikiem naszym był zespół WKS Wierzbice. Mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu. W tym spotkaniu zabrakło kilku doświadczonych piłkarzy, zostali oni w Żmigrodzie i odbyli jednostkę treningową. W meczu z Wierzbicami wystąpiło kilku zawodników testowanych, ich przyszłość wyjaśni się w ciągu kilku dni.
                                                      
Sparing nr. 3
WKS Wierzbice – Piast Żmigród 0:5
Majbroda Oskar
Trzepacz Oskar
Kostrzewa Michał
Zawodnik Testowany
Zawodnik Testowany

Skład:
Turek Maciej, Majbroda Oskar, Kendzia Filip, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Kohut Paweł, Zawodnik testowany, Wiktorowicz Krzysztof, Łukaszewski Patryk, Zawodnik testowany, Trzepacz Oskar

Ponadto zagrali:
Rusiecki Szymon, Kostrzewa Michał, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany,

Kolejną grę kontrolną żmigrodzianie rozegrają z Zagłębiem II Lubin. Pojedynek ten odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w Lubinie.