ORLIKI NA TURNIEJU WE WROCŁAWIU: NIE ZAWSZE ŚWIECI SŁOŃCE

W dniu wczorajszym (1 kwietnia) drużyna ORLIKÓW U-11 Piasta wzięła udział w turnieju GOLD GAME CUP, który odbył się na stadionie przy ul. Lotniczej we Wrocławiu. Każdy z przybyłych 18 zespołów (Parasol I Wrocław, KS Polkowice, Fortuna Głogówek, Czarni Otmuchów, Masters Brzeg, GZ LZS Grodków, Atom Grądy, SMS Kraków, Parasol II Wrocław, AP Football Wrocław, Parasol 07 Wrocław, KS Łozina, Football Factory Wrocław, Game Wrocław, AP Champions Wrocław, Polonia Wrocław, Wratislavia Wrocław i Piast Żmigród)  marzył o zdobyciu głównego trofeum, A zwycięzca mógł być tylko jeden. By po nie sięgnąć musiał rozegrać 7 szesnastominutowych meczów. Ostatecznie sztuka ta udała się pierwszej drużynie Parasola Wrocław.

Ale po kolei. W pierwszej (eliminacyjnej) fazie turnieju rywalizacja toczyła się w czterech grupach na czterech boiskach ze sztuczną nawierzchnią, w systemie „każdy z każdym”, w składach 6-osobowych (bramkarz i 4 zawodników w polu. Zespoły które w eliminacjach okazały się najlepsze w swoich grupach walczyły potem o najwyższe miejsca tj. od pierwszego do czwartego; zespołu z miejsc drugich o lokaty 5-8 itd.

Wyniki meczów eliminacyjnych Piasta:
PiastCzarni Otmuchów 0-1
PiastAP Champions Wrocław 3-0, bramki: K. Figura, M. Łukawy i S. Ostromecki
PiastParasol 07 Wrocław 1-0, bramka S. Kabza
BILANS GIER ELIMINACYJNYCH: 3 mecze: 2 zwycięstwa i 1 porażka, bramki: 4-1.

Pozostałe wyniki: Parasol 07 Wrocław – AP Champions Wrocław 2-0; Czarni Otmuchów – Parasol 07 Wrocław 1-1; Czarni Otmuchów – AP Champions Wrocław 5-1.

Kolejność w grupie D „żmigrodzkiej”:
1. Czarni Otmuchów

  1. Piast Żmigród
  2. Parasol 07 Wrocław
  3. AP Champions Wrocław

Po fazie grupowej i krótkiej przerwie obiadowej odbyła się dalsza, finałowa część turnieju. Powstały grupy, w których walczono już o konkretne lokaty wg następującego klucza: w GRUPIE I (o miejsca 1-4) wystąpili mistrzowie grup eliminacyjnych, czyli 1A, 1B, 1C i 1D; w GRUPIE II (o miejsca 5-8) – wicemistrzowie, czyli 2A, 2B, 2C i 2D itd. Wygrać grupę niestety nie udało się, choć cel do osiągniecia był jak najbardziej realny. Dla osłody pozostała walka o miejsca 5-8.

Wyniki meczów finałowych Piasta:
PiastGZ LZS Grodków 1-2, bramka K. Targoni
PiastMasters Brzeg 1-1, bramka S. Walendzik
PiastAtom Grądy 1-4, bramka S. Walendzik

BILANS GIER FINAŁOWYCH: 3 mecze: 1 remis i 2 porażki; bramki: 3-7

Pozostałe wyniki: Masters Brzeg – Atom Grady 3-1, GZ LZS Grodków – Atom Grądy 6-1; Masters Brzeg – GZ LZS Grodków 2-1.

Końcowa kolejność w grupie II:
1. (5. miejsce w całym turnieju) Masters Brzeg

  1. (6) GZ LZS Grodków
  2. (7) Atom Grądy

4 (8) Piast Żmigród

We Wrocławiu w drużynie Piasta wystąpili zawodnicy, których widzimy na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

Stoją od lewej: Szymon Ostromecki (rok ur. 2006) – kapitan zespołu, Maciej Targoni (2006), Filip Żur (2007), Gracjan Barabach (2006), Kacper Targoni (2006) i Jan Fedyna. Rząd dolny od lewej: Kamil Figura (2007), Szymon Kabza (2007) i Maciej Łukawy (2006).

Podsumowanie turnieju. Drużyna Piasta rozegrała we Wrocławiu w sumie 6 meczów, z których 2 wygrała, 1 zremisowała i poniosła 3 porażki. Bilans bramkowy: 7-8. Tym razem nasz zespół wypadł nieco poniżej oczekiwań. Zawodnicy nie wykorzystali wiele dogodnych sytuacji do zdobycia goli, pomimo że na ten element zwraca się dużo uwagi na treningach. Biorąc pod uwagę obsadę turnieju (mocną, ale nie bardzo mocną) oraz skład grupy eliminacyjnej z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w  „normalnej” dyspozycji nasze ORLIKI walczyłby o miejsca 1-4. Ale w życiu bywa tak, że nie zawsze się wygrywa i nie zawsze świeci słońce. Przecież w sumie nic złego się nie stało. To tylko futbol dziecięcy, w którym wyniki nie są najważniejsze. Przed chłopcami rocznika 2006 i 2007 kolejne wyzwania, kolejne mecze i turnieje, kolejne wygrane i … przegrane.

I jeszcze jedna informacja. Szymon Walendzik otrzymał od organizatora turnieju statuetkę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika w zespole Piasta. Gratulujemy!