ORLIKI PIAST BLISKO TRYUMFU W ŻMIGRODZIE. KACPER TARGONI ZBOMBARDOWAŁ TURNIEJ!

Minionej soboty żmigrodzka hala sportowa pękała w szwach. Powód? Turniej Piłki Nożnej Halowej Orlików o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego. W zmaganiach tych wzięło udział 10 drużyn. Gospodarz zawodów, czyli Piast Żmigród wystawił do walki dwie drużyny. Objawieniem dnia był jednak Kacper Targoni, zdobywca tytułu króla strzelców i najlepszego zawodnika turnieju!

Na ten dzień długo czekali orliki Piasta Żmigród. Podopieczni trenera Jana Fedyny tej zimy uczestniczyli w wielu turniejach, ale wyjazdowych. Tym razem mieli wielką okazję zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie we własnej hali sportowej, w swoim rodzinnym mieście, przed swoją publicznością, przed swoimi rodzicami, dziadkami, babciami. – Witamy wszystkie drużyny w Żmigrodzie i życzymy udanych zawodów. Szczególnie serdecznie witam na trybunach babcie i dziadków, którzy w ten weekend obchodzą swoje święto. Turniej Piłki Nożnej Halowej Orlików o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród uważam za otwarty – powiedział podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów Prezes Piasta Żmigród i Członek Zarządu DZPN Rafał Zagórski. Po tych oficjalnych przemówieniach rozpoczęła się prawdziwa, emocjonująca walka na boisku. 10 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Później rozpoczynał się etap pucharowy. Drużyny z miejsc 4-5 w poszczególnych grupach walczyły o miejsca 7 i 9 w klasyfikacji końcowej turnieju. Natomiast zespoły z miejsc 1-3 w grupach walczyły o miejsca 4-6 oraz 1-3 w końcowej tabeli zawodów. – Przy tym systemie zależało mi na tym, aby każda drużyna, która przyjedzie do Żmigrodu rozegrała jak najwięcej meczów. W sumie turniej trwał 7 godzin i wydaje mi się, że wszyscy wyjeżdżali od nas zadowoleni – mówił trener Piasta Żmigród i główny koordynator turnieju Jan Fedyna. W sumie w sobotnich zawodach rozegrano aż 33 mecze, które pozwoliły poznać wszystkie tajemnice.

Piast I Żmigród rywalizując w grupie A zanotował 3 zwycięstwa i 1 przegraną, co pozwoliło zająć pierwsze miejsce i z korzystnej pozycji startować w fazie pucharowej. W meczu z Polonia Trzebnica, która zajęła 3 miejsce w grupie B żmigrodzianie zaprezentowali się z niezwykle efektownej strony aplikując rywalowi aż 6 goli, nie tracąc przy tym żadnego. Swój nietuzinkowy kunszt snajperski ujawnił Kacper Targoni, który zdobył dla Piasta aż 4 bramki! Dzięki tej wygranej pierwszy zespół trenera Jana Fedyny awansował do grona trzech najlepszych drużyn, które walczyły między sobą o pozycję 1-3 w końcowej klasyfikacji. Piast I najpierw wygrał ze Ślęzą 2-1, a następnie w ostatnim meczu turnieju przegrał minimalnie z Parasolem Wrocław 0-1 i ostatecznie zajął drugie miejsce w zawodach, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Kadra Piasta I Żmigród: Maciej Łukawy, Maciej Targoni, Gracjan Barabach, Kamil Figura, Szymon Ostromecki, Kacper Targoni, Szymon Walendziak, Jakub Widerski, Filip Żur.

Bramki dla Piasta I Żmigród w całym turnieju zdobyli:
9 goli – Kacper Targoni
2 gole – Gracja Barabach, Jakub Widerski
1 gol – Szymon Ostromecki, Filip Żur

Piast II Żmigród z kolei grając w grupie B rozegrał 4 spotkania i niestety żadnego nie udało się wygrać, co w konsekwencji spowodowało zajęcie 5 miejsca w tabeli. W takiej sytuacji żmigrodzianie trafili do grona 4 drużyn, walczących o miejsca 7-10 w turnieju. Pierwsze spotkanie Piast II przegrał minimalnie z Zagłębiem Lubin 1-2, a honorowego gola dla żmigrodzian strzelił Michał Główka.  Tym samym druga drużyna gospodarzy miała do rozegrania jeszcze jedne mecz o 9 pozycję w turnieju. Jak się okazało to spotkanie z MKP Wołów wygrała 1-0 po golu Dominika Mądrego.

Kadra Piasta II Żmigród: Maciej Rabij, Michał Urbaniak, Kacper barabach, Filip Cieśla, Michał Główka, Bartosz Łusiarczyk, Dominik Mądry, Sebastian Ulidowski, Oskar Żygadło.

W uroczystej dekoracji turnieju udział wzięli Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Prezes Piasta Żmigrod Rafał Zagórski. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe puchary oraz proporczyki żmigrodzkiego klubu. Dodatkowo trzy pierwsze zespoły otrzymały medale. W zasłużone ręce powędrowały też nagrody indywidualne. Najlepszy bramkarze zawodów został reprezentant Ślęzy Wrocław Bartek Szmuc, a tytuł najlepszego strzelca i zawodnika turnieju otrzymał Kacper Targoni z Piasta I Żmigród, który w tym dniu był nieosiągalny dla rywali. – Cieszę się bardzo, że w Żmigrodzie możemy organizować takie turnieje dla dzieci. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tej imprezy sportowej. Przede wszystkim działaczom Piasta Żmigród, rodzicom, którzy przygotowali stoisko gastronomiczne, no i oczywiście wszystkim drużynom, które przybyły do Żmigrodu, aby tę sobotę spędzić wspólnie na sportowo. Jednocześnie zapraszam na kolejne takie zawody, które odbędą się w tej hali jeszcze tej zimy – zakończył oficjalnie te efektowne zmagania orlików Burmistrz miny Żmigród Robert Lewandowski.

WYNIKI GRUPA A:
MKP Wołów – Zagłębie Lubin                     0-2
Rawia Rawicz – Piast I Żmigród                  4-0
MKP Wołów – Olympic Wrocław                0-0
Rawia Rawicz – Zagłębie Lubin                   2-0
Piast I Żmigród – Olympic Wrocław          3-0
Rawia Rawicz – MKP Wołów                      0-0
Zagłębie Lubin – Olympic Wrocław           0-1
MKP Wołów – Piast I Żmigród                    0-2
Olympic Wrocław – Rawia Rawicz              0-0
Zagłębie Lubin – Piast I Żmigród                 0-2

WYNIKI GRUPY B:
AP Brzeg Dolny – Parasol Wrocław             0-1
Polonia Trzebnica – Ślęza Wrocław             0-2
AP Brzeg Dolny – Piast II Żmigród             2-0
Polonia Trzebnica – Parasol Wrocław         0-2
Ślęza Wrocław – Piast II Żmigród                2-0
AP Brzeg Dolny – Polonia Trzebnica           0-0
Parasol Wrocław – Piast II Żmigród             8-0
AP Brzeg Dolny – Ślęza Wrocław                  0-1
Piast II Żmigród – Polonia Trzebnica           0-4
Parasol Wrocław – Ślęza Wrocław                1-0

Mecze o miejsca 7-10 turnieju:
Zagłębie Lubin – Piast II Żmigród                2-1
AP Brzeg Dolny – AP Brzeg Dolny               2-0
Piast II Żmigród – MKP Wołów                    1-0
Zagłębie Lubin – AP Brzeg Dolny                 0-0 rz.k. 6-5

Mecze o miejsca 1-6 w turnieju:
Piast I Żmigród – Polonia Trzebnica             6-0
Rawia Rawicz – Ślęza Wrocław                      0-3
Parasol Wrocław – Olympic Wrocław          1-0

Mecze o miejsca 4-6 w turnieju:
Polonia Trzebnica – Rawia Rawicz               1-0
Olympic Wrocław – Rawia Rawicz                0-0
Olympic Wrocław – Polonia Trzebnica         1-1

Mecze o miejsca 1-3 w turnieju:
Piast I Żmigród – Ślęza Wrocław                 2-1
Parasol Wrocław – Ślęza Wrocław                0-0
Piast I Żmigród – Parasol Wrocław              0-1

Piast I Żmigród oraz Piast II Żmigród

Piast I Żmigród oraz Piast II Żmigród

Pamiatkowa fotografia uczestników turnieju

Pamiątkowa fotografia uczestników turnieju

Kacper Targoni

Kacper Targoni – najlepszy strzelec i najlepszy zawodnik turnieju

Najmłodszy zawodnik turnieju Kacper barabach 7-lat

Kacper Barabach najmłodszy uczestnik turnieju