ORLIKI PIASTA NA II MIEJSCU W VII RAWICKIM FESTIWALU SPORTU

Kolejny turniej ma za sobą drużyna orlików U-11 Piasta, w której grają chłopcy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Żmigrodzianie na co dzień występują w rozgrywkach Wrocławskiej Ligi Terenowej Młodzików rywalizując ze starszymi od siebie zawodnikami, a jeśli nadarzy się okazja mierzą siły z rówieśnikami lub graczami młodszymi od siebie. I właśnie taka sytuacja miała miejsce w minioną sobotę (20 maja) w Rawiczu. W ramach „VII RAWICKIEGO FESTIWALU SPORTU” rozegrano m.in. turnieje piłkarskie w kilku kategoriach wiekowych.

W turnieju orlików wzięło udział 8. drużyn, a rywalizacja toczyła się w dwóch 4-zespołowych grupach. Mecze trwały 1×15 min. Skład grupy „A”: Football Academy II Leszno, KA4 Respeck Krobia, Kania Gostyń i Rawia I Rawicz. Skład grupy „B”: Rawia II Rawicz, Football Academy I Leszno, Football Academy III Leszno i Piast Żmigród. Z każdej grupy do półfinału awansowały po 2 najlepsze zespoły. Zwycięzcy zagrali w finale, natomiast pokonani zadowolili się meczem o 3. miejsce.

Zespół Piasta zakończył udział w rawickim turnieju na II miejscu. Chłopcy rozegrali 5 meczów, z których 3 wygrali i ponieśli 2 porażki, obie ze zwycięzcą turnieju pierwszą drużyną Football Academy Leszno. Żmigrodzianie strzelili 11 goli, a stracili  3. Autorzy bramek: Kacper Targoni 7, Filip Żur 2, Kamil Figura 1 i Szymon Ostromecki 1. Tym razem nie było nagród zespołowych. Upominki w postaci pięknych okolicznościowych medali i koszulek otrzymali wszyscy zawodnicy grający w turnieju, a także trenerzy. Nasz klub ufundował statuetki dla Najlepszych Zawodników zespołów Rawii i Football Academy. Ponadto zawodnicy pierwszej drużyny Rawii otrzymali plakietki z logo Piasta, a klub szalik naszego klubu. Tradycyjnie przed każdym meczem kapitan orlików Szymon Ostromecki wręczał kapitanowi rywala specjalnie przygotowany na rawicki turniej proporczyk Piasta.

Piłkarze Piasta z bardzo dobrej strony pokazali się w Rawiczu. Turnieju w prawdzie nie wygrali, ale cieszymy się, że w każdym rozegranym meczu posiadali optyczną przewagę, w każdym wypracowali sobie więcej klarownych sytuacji, po których powinny paść gole. Niestety, ze skutecznością sobotniego popołudnia było trochę na bakier. Warto podkreślić, że mecze odbywały się na świetnie przygotowanym do gry trawiastym boisku. Tradycyjnie chłopcy mogli liczyć na wsparcie żywo reagujących rodziców, rodzeństwo, dziadków i znajomych. Piłkarze Piasta kilkugodzinny pobyt w Rawiczu z pewnością długo zapamiętają. W wielkopolskim mieście mogli zagrać korzystając z zaproszenia pana Przemysława Wawrzyniaka, jeszcze nie tak dawno asystenta trenera Grzegorza Podstawka.

Zespół Piasta z trenerem Janem Fedyną

Stoją od lewej: Kamil Figura (rok ur. 2007), Kacper Targoni (2006), Oskar Żygadło (2006), Szymon Ostromecki (2006), Maciej Targoni (2006), Maciej Łukawy (2006), Sebastian Ulidowski (2006), Szymon Walendzik (2006), Filip Cieśla (2006) i Filip Żur (2007).

GRUPA „A” – wyniki meczów:  Rawia I Rawicz – Kania Gostyń 6-0, KA4 Respeck Krobia – FA II Leszno 0-0, Rawia I Rawicz – KA4 Respeck Krobia 3-1, Kania Gostyń – FA II Leszno 2-4, Rawia I Rawicz – FA II Leszno 1-1, KA4 Respeck Krobia – Kania Gostyń 6-0.

Grupa „A” – tabela

  1. Rawia I Rawicz
  2. KA4 Respeck Krobia
  3. Football Academy II Leszno
  4. Kania Gostyń

 GRUPA „B” – wyniki meczów:

Piast Żmigród – FA III Leszno 4-0, gole: K. Targoni 3 i F. Żur 1

Piast Żmigród – FA I Leszno 1-2, gol: K. Targoni

Piast Żmigród – Rawia II Rawicz 5-0, gole: . K. Targoni 2 oraz K. Figura, S. Ostromecki i F. Żur po 1.

FA I Leszno – Rawia II Rawicz 4-0, Rawia II Rawicz – FA III Leszno 3-1, FA I Leszno – FA III Leszno 3-0.

Grupa „B” – tabela

  1. Football Academy I Leszno
  2. PIAST ŻMIGRÓD
  3. Rawia II Rawicz
  4. Football Academy III Leszno

Mecze półfinałowe:

Piast Żmigród – Rawia I Rawicz 1-0, gol: K. Targoni

FA I Leszno – KA4 Respeck Krobia 2-2, karne 3-2

 Mecze finałowe:

o 3. miejsce: Rawia I Rawicz – KA4 Respeck Krobia 8-1

o 1. miejsce: FA I Leszno – Piast Żmigród 1-0