ORLIKI – SEZON PODSUMOWANY, NAGRODY ROZDANE, WAKACJE CZAS ZACZĄĆ

W minioną sobotę (1 lipca) zawodnicy drużyny orlików U-11 Piasta spotkali się po raz ostatni ze swoim trenerem przed wakacyjną przerwą, ale tym razem  nie po to, aby „zaliczyć” kolejny trening, czy też rozegrać mecz. Okazja ku temu była inna – podsumowanie sezonu 2016/2017, którego najbardziej oczekiwanym punktem była ceremonia wręczenia medali, statuetek i proporczyków. Uroczysta „gala” rozpoczęła się kilkanaście minut po godz. 18. przed główną (krytą) trybuną żmigrodzkiego stadionu. Na widowni oprócz piłkarzy zasiedli rodzice (większość), rodzeństwo, a także inni członkowie najbliższej rodziny. Na trawiastej murawie przy stojącym dużym klubowym emblemacie ustawiono dwa stoły z trofeami. Uroczystość – pod nieobecność kontuzjowanego prezesa Rafała Zagórskiego, któremu życzymy szybkiej i udanej rekonwalescenci  –  zaszczycili dwaj członkowie zarządu klubu Zbigniew Pogoda (absolutny rekordzista Piasta w liczbie rozegranych meczów mistrzowskich, w sumie 451) i Ryszard Płoskonka. O zakończonym sezonie opowiedział pokrótce trener drużyny, który następnie wywoływał do dekoracji wyróżniających się zawodników. Wszystko to działo się pod okiem „orlikowej” kamery obsługiwanej przez niezawodnego Tomasza Ulidowskiego.

Kilka liczb z sezonu 2016/2017:

 • Kadra drużyny liczyła 22 zawodników (w trakcie sezonu nikt nie ubył, jeden zawodnik doszedł), 14 chłopców urodziło się w roku 2006, kolejnych 6 w roku 2007 i po jednym w latach 2008 i 2009
 • Liczba treningów – 142
 • Liczba meczów mistrzowskich (Liga Terenowa Młodzików) – 17
 • Liczba turniejów organizowanych przez Dol.ZPN Wrocław4
 • Liczba gier kontrolnych i udział w innych turniejów – 25

Nagrodzeni:

 • Michał Urbaniak – za stuprocentową obecność na treningach
 • Szymon Walendzik – zwycięzca konkursu „Mistrz Żonglerki”
 • Filip Żur – zwycięzca cyklu turniejów „Trójek Piłkarskich”
 • Kacper Targoni„Król Strzelców” w zespole orlików
 • Kacper Targoni„Najlepszy Piłkarz – Lekkoatleta” w zespole
 • Maciej Rabij – bramkarz, nadzieja klubu na grę na tej pozycji w przyszłości
 • Maciej Tomaszkiewicz – bramkarz drużyny młodzików, podopieczny trenera Kamila Pilarskiego, który rozegrał “gościnnie” 6 meczów w Lidze Terenowej Młodzików
 • Wszyscy zawodnicy otrzymali imienne medale z logo klubowym bądź ze swoim zdjęciem i wpisem następującej treści:

„Dziękuję za wytrwałość i reprezentowanie MKS „PIAST” Żmigród w sezonie 2016/2017”

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych:

ŻAK MŁODSZY U-8:

     Kacper Barabach

ORLIK MŁODSZY U-10:

 1. Filip Żur (w środku)
 2. Michał Urbaniak (z lewej)
 3. Kamil Figura – zawodnik, który poczynił największe postępy

 

ORLIK STARSZY U-11 – klasyfikacja generalna (najważniejsza):

 1. Szymon Ostromecki – kapitan zespołu  (w środku))
 2. Filip Żur (z lewej)
 3.  Szymon Walendzik

4. Maciej Łukawy (z lewej)

5. Maciej Targoni

ORLIKI ZE SWOIM TRENEREM

Rząd górny od lewej: Michał Urbaniak (II miejsce w klasyfikacji U-10), Kamil Figura (III miejsce w klasyfikacji U-10, zawodnik, który poczynił największe postępy w umiejętnościach), Filip Żur (I miejsce w klasyfikacji U-10 i II w U-11, zwycięzca turnieju „Trójek Piłkarskich”), Szymon Ostromecki (NAJLEPSZY ZAWODNIK w klasyfikacji generalnej), Szymon Walendzik (III miejsce w klasyfikacji U-11, „Mistrz Żonglerki”), Kacper Barabach (Najlepszy Zawodnik MKS Piast – żak U-8), Kacper Targoni („Król Strzelców” i „Najlepszy Piłkarz – Lekkoatleta” w zespole), Maciej Łukawy i Maciej TargoniRząd dolny od lewej: Filip Cieśla, Michał Główka, Bartosz Łusiarczyk, Gracjan Barabach, Rafał Żemło, Oskar Żygadło, Jakub Widerski, Szymon Kabza, Sebastian Ulidowski i Antoni Zalewski. Na zdjęciu nie ma braci Jakuba i Macieja Rabij i jedynego zawodnika nieobecnego na uroczystości Dominika Mądrego.

Po dekoracji zawodników, trener podziękował Tomaszowi Ulidowskiemu za całosezonową pomoc wręczając mu statuetkę z następującym wpisem:

 „Tomku. Dziękuję za współpracę i bezinteresowną pomoc na rzecz Klubu i drużyny orlików U-11 MKS Piast Żmigród w sezonie 2016/2017. Jesteś Wielki !”

Adresatkami podziękowań były także mamy zawodników, a wśród nich Katarzyna Żur, Dominika Ulidowska, Iwona Ostromecka, Anna Cieśla, Agnieszka Figura i Krystyna Nowak (babcia Kamila Figury).

Oprócz wyżej wymienionych było więcej osób, którzy nigdy nie odmówili pomocy, np. Marcin Urbaniak, Ryszard Nowak, czy też Dorota i Marcin Żygadło, którzy zakupili drużynie komplet strojów.

O trenerze nie zapomnieli zawodnicy, obdarowując go zewnętrznych komputerowym dyskiem. Oj przyda się do zarchiwizowania wszystkich wydarzeń, które miały miejsce od rozpoczęcia pracy, czyli od 3 marca 2015 r. do 1 lipca 2017 r.

Rodzice zawodników drużyny orlików są prawdziwym skarbem. Widzimy ich ze swoimi synami na zdjęciu poniżej. To Oni przez cały sezon starali się, aby pod względem organizacyjnym wszystko było poukładane, to Oni często wykładali pozaskładkowe pieniądze na dodatkowe mecze i turnieje, dzięki którym chłopcy mogli rywalizować z drużynami ze znanych na mapie piłkarskiej klubów, to Oni wreszcie wzięli na siebie ciężar organizacji i sfinansowania w całości kończącego sezon spotkania. Trzeba podkreślić – udanego i przebiegającego w miłej atmosferze spotkania przy obficie zaopatrzonych stołach, na których widzieliśmy kiełbaski z grilla, owoce, napoje i inne pyszności. Nie zabrakło też rozmów i wymiany zdań na różne tematy. Niestety należy żałować, że piłkarską biesiadę mającą również integracyjny cel zakłóciły najpierw przelotne, a później długotrwałe opady deszczu. Może następnym razem obejdzie się bez przykrych niespodzianek.

Wszyscy razem – piłkarska „PIASTOWSKA” drużyna

Teraz przed orlikami, przepraszam już nie orlikami lecz młodzikami (z dniem 1 lipca 14 chłopców urodzonych w roku 2006 przeszło do starszej kategorii wiekowej) zasłużona co najmniej miesięczna wakacyjna przerwa. O ewentualnych zmianach poinformujemy przed pierwszym treningiem. Na dziś jedna informacja jest pewna. Drużyna w nowym sezonie piłkarskim 2017/2018 będzie występowała w rozgrywkach Wrocławskiej Ligi Okręgowej Młodzików. Będzie więcej meczów i przede wszystkim ze znacznie mocniejszymi przeciwnikami niż dotychczas.

SEZON 2016/2017 PRZESZEDŁ DO HISTORII.

WSZYSTKIM MŁODYM PIŁKARZOM ŻYCZYMY UDANYCH I PEŁNYCH NIE TYLKO SPORTOWYCH WRAŻEŃ WAKACJI. NIE ZAPOMINAJCIE O CODZIENNEJ I SYSTEMATYCZNEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ POD RÓŻNYMI POSTACIAMI, ODŻYWIAJCIE SIĘ ZDROWO. JESTEŚMY PRZEKONANI, ŻE WRÓCICIE DO TRENINGÓW WYPOCZĘCI I NAŁADOWANI POZYTYWNĄ ENERGIĄ, KTÓRA WYSTARCZY NA KOLEJNY ROK PRACY. PIŁKA NOŻNA JEST PIĘKNA, CZEKAMY NA WAS.