ORLIKI U-11: PO MECZU W RAWICZU, PRZED TURNIEJEM WE WROCŁAWIU

W rozegranym w dniu wczorajszym, tj. w czwartek, 30 marca sparingowym meczu drużyn orlików U-11 Piast Żmigród wygrał na wyjeździe z Rawią Rawicz 11-2, ale nie o wynik tu chodzi. Ważne, że zagrali wszyscy zawodnicy, którzy tego dnia byli do dyspozycji trenera, w sumie 20 graczy. Niemal każdy z nich otrzymał taką samą liczbę minut gry. Należy żałować, że areną meczu Rawia – Piast było boisko ORLIK, na którym gra niestety nie kleiła się m.in. z powodu nieproporcjonalnych wymiarów oraz dużej liczby zawodników jednorazowo przebywających na placu (bramkarz plus 6 graczy w polu). Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że gole dla Piasta w Rawiczu strzelili Szymon Kabza 4, Kamil Figura i Jakub Widerski po 3 oraz Filip Żur 1.

W meczach orlików U-11 mogą grać chłopcy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Najmłodszym zawodnikiem Piasta był niespełna 9-letni bramkarz Maciej Rabij. Był nie tylko najmłodszym, ale bezsprzecznie jednym z najlepszych. Nie puścił żadnej bramki, a ponadto popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Życzymy Maćkowi wytrwałości w pracy nad doskonaleniem bramkarskiego fachu pod okiem  trenera Pawła Pilarskiego.

Zawodnicy drużyny orlików Piasta Żmigród, którzy zagrali w Rawiczu

Rząd górny, od lewej: M. Łukawy, S. Ostromecki, F. Żur, M. Targoni, S. Walendzik, G. Barabach i K. Targoni. Rząd środkowy, od lewej: O. Zygadło, S. Kabza, J. Widerski, K. Figura, F. Cieśla, M. Rabij i M. Główka. Rząd dolny, od lewej: R. Żemło, D. Mądry, M. Urbaniak, B. Łusiarczyk, S. Ulidowski i J. Rabij.

                 Mecz w Rawiczu przeszedł do historii. Przed drużyną kolejne wyzwania. Już jutro (w sobotę) orliki Piasta uczestniczyć będą w turnieju GOLD GAME CUP we Wrocławiu z udziałem 18 zespołów. Grupowi przeciwnicy Piasta to: Parasol 07 Wrocław, AP Champions Wrocław i Czarni Otmuchów. Ponadto zagrają m.in. SMS Kraków, KS Polkowice, Wratislavia Wrocław, Polonia Wrocław i Masters Brzeg