ORLIKI: W SOBOTĘ MAŁY BIEG ŻMIGRODZKIEGO SMOKA, W PONIEDZIAŁEK MECZ MISTRZOWSKI, A W NASTĘPNĄ SOBOTĘ DWA TURNIEJE

12 czerwca orliki Piasta zagrają ostatni w sezonie 2016/2017 mecz w Lidze Terenowej Młodzików. O godz. 17.00 na żmigrodzkim stadionie zmierzą się z Odrą Lubiąż. Mecz odbędzie się w poniedziałek, natomiast w minioną sobotę (10 czerwca) 16 chłopców (z 22-osobowej kadry) wzięło udział w Małym Biegu Żmigrodzkiego Smoka, który odbył się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Biegowe święto cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, które pozytywnie zaskoczyło nawet organizatorów. O medale i statuetki rywalizowano w kilku rocznikach, oddzielnie w kategoriach dziewcząt i chłopców. Piłkarze Piasta w większości ubrani w zielone koszulki z klubowym logiem na piersi wyróżniali się na trasie nie tylko strojem, ale także poziomem sportowym. W sobotnie wczesne popołudnie reprezentowali szkoły, w których uczą się, a więc SP Barkowo, SP Korzeńsko, SP Powidzko, SP Radziądz i SP Żmigród. Na miejsce startu przybyli  ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego, wśród których byli m.in. Paweł Bybel (Powidzko) i Marcin Stochaj (Korzeńsko).

Medaliści:

Rocznik 2006

  1. Kacper Targoni (SP Powidzko)
  2. Oskar Żygadło (SP Żmigród)
  3. Dominik Mądry (SP Powidzko)

Rocznik 2007

  1. Filip Żur (SP Korzeńsko)

Rocznik 2009

  1. Kacper Barabach (SP Barkowo) – biegł z chłopcami urodzonymi w roku 2008.

Orliki Piasta – uczestnicy Małego Biegu Żmigrodzkiego Smoka

Rząd górny od lewej: Maciej Łukawy (jeden z faworytów, niestety przed biegiem odniósł drobną kontuzję), Szymon Walendzik, Sebastian Ulidowski, Szymon Ostromecki (zaliczył symboliczny start, z powodu urazu nie walczył o zwycięstwo), Michał Urbaniak, Rafał Żemło, Maciej Targoni i Gracjan Barabach.  Rząd dolny od lewej – medaliści: Oskar Żygadło, Kacper Barabach, Filip Żur, Kacper Targoni i Dominik Mądry. Na zdjęciu brak braci Jakuba i Macieja Rabij oraz Kamila Figury.

W sobotę, 17 czerwca orliki Piasta wezmą udział w dwóch turniejach. Jedna grupa uda się do Brzegu Dolnego na finałowy turniej orlików pod egidą Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a druga pojedzie na mocno obsadzony turniej do Ostrowa Wielkopolskiego. Przed chłopcami kolejny pracowity tydzień.