ORZEŁ ZAKOŃCZYŁ PASSĘ

Nie tak wyobrażaliśmy sobie wyjazd do Ząbkowic Śląskich. Żmigrodzianie ulegli tamtejszemu Orłowi 0:1 i zaliczyli pierwszą w tym sezonie porażkę.

Nie sposób zaprzeczyć, że przeważającą stroną od początku do końca był w sobotnim spotkaniu Piast. Podopieczni Marcina Foltyna już w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. W 16. minucie strzał Marcina Gołębiowskiego powędrował ponad bramką Orła. Kwadrans później głową uderzał Tobiasz Jarczak, lecz piłka minęła się z bramką strzeżoną przez Gawdonowicza. Pierwsza składna akcja gospodarzy niestety zakończyła się bramką. Piłkę zgraną po dośrodkowaniu przez Belycha, wpakował do bramki niepilnowany Igor Wargin.

W drugiej połowie obraz meczu wyglądał podobnie – przewaga Piasta w posiadaniu piłki oraz ilości strzałów. Brakowało niestety jakości w ataku i żadnej sytuacji nie można było określić jako stuprocentowej. 10 minut po zmianie stron z bliskiej odległości uderzał Tomasz Dyr, ale jego strzał zablokowali obrońcy gospodarzy. Orzeł odpowiedział groźnym strzałem z rzutu wolnego, który o włos minął słupek bramki Piotra Zabielskiego. W 74. minucie kibice Orła cieszyli się z drugiej bramki Wargina, ale jak się okazało przedwcześnie, gdyż sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Podopieczni Marcina Foltyna do samego końca probówali „przeparkować” autobus postawiony w drugiej połowie przez ząbkowiczan pod swoją bramką, lecz strzały oddawane m.in. przez Łukaszewskiego, Chouwera i Mazurka nie znajdowały drogi do bramki.

Każda seria musi się kiedyś skończyć, ale kolejny tydzień daje szansę na rozpoczęcie kolejnej. Już w sobotę o godz. 14:00 podejmiemy u siebie Moto-Jelcz Oława. Wszystkich kibiców Piasta serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Żmigród 1:0 (1:0)

Bramka: 37’ Wargin

Żółte kartki: Maciejewski, Wargin, Madej – Żytko, Juwa, Majbroda

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Juwa, Maksymenko, Majbroda (65’ Olikiewicz), Sztylka (77’ Szymański), Sołtyński (73’ Antochów), Jarczak (65’ Łukaszewski), Dyr (73’ Mazurek), Gołębiowski

Rezerwowi: Mosiek, Szymański, Łukaszewski, Matysiak, Olikiewicz, Mazurek, Antochów