OSTATNI AKORD RUNDY JESIENNEJ

Pogoda za oknami coraz bardziej przypomina zimową aurę, uwaga wszystkich skupiona jest na rozgrywanych w wyjątkowej porze Mistrzostwach Świata, a tymczasem piłkarzy Piasta czeka ostatni mecz rundy jesiennej. W zaległym meczu 3. kolejki IV ligi dolnośląskiej podopieczni Marcina Foltyna zmierzą się na wyjeździe z Galakticos Solna.

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie z zespołem z Solnej miało odbyć się pod koniec sierpnia. Decyzją DZPN-u cała kolejka z wyjątkiem meczu Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Skałki Stolec, została jednak przełożona z powodu występu reprezentacji naszego województwa na turnieju UEFA Regions Cup. Z tego powodu runda jesienna potrwała nieco dłużej niż planowano.

“Galaktyczni” jeszcze w sezonie 2019/20 występowali w klasie “A”. Zakończony wtedy przedwcześnie sezon zakończyli z identycznym dorobkiem punktowym, co Sokół Smolec i oznaczało to konieczność rozegrania barażu o awans do klasy okręgowej. Po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry na neutralnym boisku w Żórawinie, zespół z Solnej okazał się lepszy w serii rzutów karnych i awansował tym samym na wyższy szczebel rozgrywek.

W klasie okręgowej nasz jutrzejszy rywal nie zabawił zbyt długo. Już w swoim drugim sezonie na tym poziomie Galakticos zajęli 1. miejsce w lidze z przewagą aż 19 punktów nad drugą Polonią Środa Śląska. W obecnym sezonie podopieczni trenera Piotra Pietrewicza zajmują 8. miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem 21 punktów i bilansem bramkowym 18:16. Zespół z Solnej od 4 meczów nie doznał smaku porażki i z pewnością tej passy nie będzie chciał przerywać. Na “rozkładzie” drużyna z niewielkiej wsi położonej niedaleko Kobierzyc ma w tym sezonie już m.in. Lechię Dzierżoniów oraz Foto-Higienę Gać, co bez wątpienia mówi nam, iż do tego rywala należy podejść z należytym respektem, ale pamiętając również, że lider nie powinien bać się żadnego zespołu w lidze.

Najlepszym strzelcem Galakticos w tym sezonie jest Patryk Drożyński z 5 trafieniami na swoim koncie. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich strzelców bramek dla zespołu z Solnej w tym sezonie:

Patryk Drożyński – 5 bramek

Jakub Bolisęga – 3 bramki

Grzegorz Zygadło – 2 bramki

Adrian Repski – 2 bramki

Karol Danielik – 2 bramki

Kamil Lechocki – 1 bramka

Ihor Alantiev – 1 bramka

Bartłomiej Błaszczyk – 1 bramka

Rafał Rybiński – 1 bramka

Początek meczu o godz. 11:00. Relacja ze zmian wyniku tradycyjnie na naszym facebooku i instagramie, a tuż po miejmy nadzieje szczęśliwym dla nas meczu, będziemy mogli zasiąść przed telewizorami i dopingować biało-czerwonych w meczu Polska – Arabia Saudyjska.

Galakticos Solna – Piast Żmigród

Sobota, 26 listopada / godz. 11:00 / Solna