OSTATNI AKORD SEZONU JESIEŃ ’17 – ZESPÓŁ MŁODZIKÓW WYGRYWA Z REZERWAMI AP BRZEG DOLNY W LIDZE OKRĘGOWEJ MŁODZIKÓW

Ostatni akord krótkiego sezonu JESIEŃ 2017 miał miejsce w miniony piątek, 27 października. O godz. 16.30 na bocznym boisku żmigrodzkiej areny piłkarskiej odbył się pod czujnym okiem sędziego pana Krzysztofa Kłopotowskiego mecz Piasta z AP (Akademią Piłkarską) z Brzegu Dolnego. Goście zdominowali bieżące rozgrywki. Żadnej drużynie nie sprezentowali choćby jednego punktu. Wygrali 8 spotkań. Strzelili 58 goli, a stracili tylko 11. Za tydzień, jako zwycięzca grupy 3. zagrają pierwszy mecz barażowy o wejście do II ligi dolnośląskiej. Gracze Piasta czekali na konfrontację z dolnobrzeskim piłkarskim czołgiem. Czekali i się nie doczekali. Najlepsi zawodnicy AP w sobotę i w niedzielę wystąpią w mocno obsadzonym turnieju w Świdnicy.  Zamiast lidera zobaczyliśmy zespół rezerw grający na co dzień w lidze terenowej, a ponadto po raz pierwszy w składzie z zawodnikami w sumie młodszymi od naszych. Biorąc powyższe pod uwagę zdecydowanym faworytem gry o przysłowiową pietruszkę była drużyna Piasta.

Żmigrodzianie nie zawiedli. Wygrali pewnie 3-0. Z pewnością pomógł im kulturalny doping rodziców i fachowy komentarz spikera zawodów pana Marcina Urbaniaka. Niemal przez całe spotkanie wyraźnie dominowali na boisku. Wystarczy spojrzeć na zamieszczoną statystykę. Nie wygrali wyżej m.in. z dwóch powodów: po pierwsze – zawiodła nieco skuteczność, a po drugie – goście mieli bardzo dobrego golkipera, który mimo młodego wieku, wie na czym polega bramkarski fach. Wynik meczu otworzył już w 6 min. Maciej Targoni, Drugi gol padł zaledwie 6 min. później. Autorem celnego trafienia był kuzyn Maćka, Kacper Targoni, notabene najlepszy gracz Piasta w I połowie. Ostatnią bramkę zobaczyliśmy w 59 min. Strzał Michała Urbaniaka z dalszej odległości zupełnie zaskoczył bramkarza gości.

Wygrane mecze bardzo cieszą i motywują do dalszej pracy. Z drugiej strony od chłopców, którzy mają za sobą już niemały staż treningowy należy (trzeba) wymagać większej jakości w działaniach technicznych i zachowaniach taktycznych. I właśnie tej jakości zabrakło naszym zawodnikom w meczu z AP. Przez najbliższe miesiące będzie okazja do poprawy zauważonych niedostatków.

Zespół Piasta, który zmierzył się z rezerwami Akademii Piłkarskiej z Brzegu Dolnego

Stoją od lewej: M. Bartkowiak, M. Łukawy, F. Żur, K. Figura, K. Targoni i G. Barabach, O. Żygadło, M. Targoni i S. Ostromecki. W klęku od lewej: M. Główka, B. Łusiarczyk, F. Cieśla, S. Walendzik i M. Urbaniak.

 

STATYSTYKA

Piast Żmigród

Działanie

AP Brzeg Dolny

3

BRAMKI

0

30

strzały w sumie

6

14

strzały celne

2

16

strzały niecelne

4

14

rzuty rożne

4

5

faule

4

1

spalone

3

50

auty

19

PIAST ŻMIGRÓD – AP (rezerwy) BRZEG DOLNY 3-0 (2-0)

 Skład Piasta: Michał Bartkowiak (rok ur. 2005) – Maciej Łukawy (2006), Szymon Ostromecki (2006 – kapitan zespołu), Maciej Targoni (2006), Oskar Żygadło (2006) – Kacper Targoni (2006), Filip Żur (2007), Kamil Figura (2007) – Gracjan Barabach (2006). Trener – Jan Fedyna.

Ponadto grali: Filip Cieśla (2006), Michał Główka (2006), Bartosz Łusiarczyk (2006), Michał  Urbaniak (2007) i Szymon Walendzik (2006).

Nie grali: Szymon Kabza (2007), Dominik Mądry (2006), Marek Mosiek (2006), Sebastian Ulidowski (2006), Antoni Zalewski (2006) i Rafał Żemło (2006).

BRAMKI:

1-0   Maciej Targoni6 min.

2-0   Kacper Targoni12 min. / asysta Gracjan Barabach

3-0   Michał Urbaniak59 min.

Mecz sędziował pan Krzysztof Kłopotowski.

Strzelcy goli dla Piasta, od lewej: Kacper Targoni, Michał Urbaniak i Maciej Targoni