OSTATNI DOMOWY MECZ W TYM SEZONIE

OSTATNI DOMOWY MECZ W TYM SEZONIE

Już jutro (12 czerwca) Piast rozegra ostatni mecz u siebie w sezonie 2020/21. Naszym rywalem będzie Gwarek Tarnowskie Góry.

Ekipa Gwarka ma już pewne utrzymanie. Po serii 8 spotkań bez zwycięstwa, przyszła pora na 2 wygrane z rzędu. Tarnogórzanie pokonali najpierw 2:0 Wartę Gorzów, a przed tygodniem byli górą w domowym starciu z MKS Kluczbork (2:1). Pokazuje to, że zawodnicy trenera Krzysztofa Górecko nie spuszczają z tonu pomimo pewnego miejsca w rozgrywkach w następnym sezonie. Jeśli już przy trenerze jutrzejszego rywala jesteśmy, to warto wspomnieć, iż jest to aktualnie najdłużej trenujący szkoleniowiec w naszej lidze – 1 lipca będzie on świętował 6-lecie pracy w Gwarku.

Piast z kolei może uczynić bardzo ważny krok w stronę utrzymania lub nawet je sobie zapewnić. Przy korzystnych wynikach innych meczów, już jutro możemy cieszyć się z pozostania na 4. szczeblu rozgrywkowym na kolejny sezon. Warunkiem będzie oczywiście wygrana żmigrodzian, na co bardzo liczymy.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 43 punktów i bilansem bramkowym 51:65, a więc aż 8 bramek gorszym od Piasta.

Najlepszym strzelcem tarnogórzan jest doświadczony Dawid Jarka z 11 trafieniami na koncie. Za nim ex aequo plasują się Adam Dzido, Patryk Joachim i Rafał Kuliński (każdy po 6 trafień).

Gwarek do III ligi awansował w 2017 roku, w związku z tym, do tej pory obie drużyny zmierzyły się ze sobą 6 razy. Trzykrotnie górą był Gwarek, 2 razy dochodziło do podziału punktów, a raz wygrał Piast.

Ostatnie nasze spotkanie z drużyną ze Śląska to jedyny w tym sezonie bezbramkowy remis Piasta. Miał on miejsce 21 listopada w Tarnowskich Górach.

Jutrzejsze spotkanie będzie transmitowane przez Telewizję Wzgórz Trzebnickich. Tych, którzy nie będą mogli pojawić się na żmigrodzkim stadionie zapraszamy do wykupienia transmisji:

https://www.telewizjawzgorztrzebnickich.pl/post/mks-piast-%C5%BCmigr%C3%B3d-vs-ts-gwarek-tarnowskie-g%C3%B3ry?fbclid=IwAR2u_4P0hwKgpSZ20eRei7PerNqYcSwgUdaxktKHwckHTHv_td3RXwJdb4o

Pierwszy gwizdek o godz. 17:00!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *