OSTATNI MECZ WYJAZDOWY PIASTA W TYM ROKU

Przed naszym zespołem drugi wyjazdowy mecz z rzędu, tym razem przeciwnikiem będzie Śląsk II Wrocław, lider rozgrywek. Z pewnością trudne zadanie przed naszymi zawodnikami. Początek spotkania już jutro o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Po porażce z Górnikiem II Zabrze przyjdzie nam się mierzyć z kolejnym zespołem z Ekstraklasy, a raczej jego drugim zespołem. Zadanie z pewnością trudne, ponieważ Śląsk spisuje się znakomicie w tym sezonie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Wrocławianie w ostatnich czterech meczach zdobyli 10 oczek. W ostatniej kolejce zgubili punkty na trudnym terenie w Chorzowie remisując z Ruchem 1:1. Wcześniejsze trzy pojedynki zakończyły się tryumfem Śląska. Skutecznością w zespole imponujE Sebastian Bergier, na jego koncie 4 bramki trzech poprzednich meczach. Warto zaznaczyć również, że przyjdzie nam się mierzyć z najlepszą defensywą w lidze.

Ze względu na rozgrywki międzynarodowe mamy przerwę w rozgrywkach Ekstraklasy. Czy ponownie przyjdzie nam rywalizować z piłkarzami z pierwszej drużyny? W składzie Śląsk II Wrocław cztery spotkania rozegrał Piotr Celeban w tym sezonie, a sześć meczów na koncie ma Mariusz Pawelec. W bramce być może pojawi się nasz były zawodnik Dariusz Szczerbal, który reprezentował nasz klub w sezonach 2016-2018. Czy któregoś z nich zobaczymy jutro na boisku?
 
W zespole Piasta sytuacja w tabeli dużo gorsza niż u naszego przeciwnika. Na naszym koncie 14 punktów w piętnastu spotkaniach. Gra zespołu nie wygląda źle, ale punktów niestety brakuje. Cieszy fakt że żaden zawodnik w kadrze nie jest kontuzjowany ani nie pauzuje za kartki. Na pojedynek z zespołem zajmującym pierwsze miejsce nie trzeba z pewnością mobilizować żadnego zawodnika. Każdy w drużynie jest świadomy z kim przyjdzie nam rywalizować i o jak ważne punkty zagramy w sobotę.

W trudnych momentach piłkarze potrzebują wsparcia najbliższych, kibiców i wierzymy, że tak właśnie będzie przed starciem ze Śląskiem II Wrocław. Naszemu zespołowi życzymy zwycięstwa !

Wszystkich kibiców zapraszamy na spotkanie Śląsk II Wrocław – Piast Żmigród. Początek meczu o godzinie 13:00.