OSTATNI SPARING ZAGRAMY W DZIERŻONIOWIE

Już tylko tydzień pozostał nam do inauguracji rundy wiosennej III ligi, zatem nadeszła pora na próbę generalną przed tym wydarzeniem. W ostatnim sparingu okresu przygotowawczego Piast Żmigród zmierzy się z Lechią Dzierżoniów.

Lechia to absolutny faworyt do awansu na nasz poziom rozgrywkowy w tym sezonie. Podopieczni Pawła Sibika są liderem grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej z kompletem 16 zwycięstw, które złożyły się na dorobek 48 punktów po rundzie jesiennej. Bilans bramkowy dzierżoniowian to 56:9, natomiast nad drugą w tabeli Polonią-Stalą Świdnica Lechia ma przewagę 7 punktów.

W finansowym “odbiciu się” Lechii, która do 2019 roku występowała razem z nami w III lidze, w dużym stopniu pomogły pieniądze uzyskane dzięki tzw. mechanizmowi solidarnościowemu (ang. solidarity payment). Jest to opłata dokonywana przy transferze na rzecz klubu, który szkolił zawodnika między 12. a 23. rokiem życia. Za sam transfer Krzysztofa Piątka do Herthy Berlin Lechia otrzymała ok. 270 tysięcy euro, a przecież to nie jedyny piłkarz, który pierwsze kroki stawiał w Dzierżoniowie. Lechia otrzymała również niemałe sumy przy okazji transferów Jarosława Jacha do Crystal Palace oraz Patryka Klimali do Celticu Glasgow.

Poniżej prezentujemy wyniki dotychczasowych sparingów Lechii:

Stal Brzeg 5:5 Lechia Dzierżoniów

Miedź II Legnica 4:0 Lechia Dzierżoniów

MKS Kluczbork 3:0 Lechia Dzierżoniów

Lechia Dzierżoniów 2:1 Polonia Nysa

Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 3:1 Lechia Dzierżoniów

Zagłębie Lubin CLJ 2:2 Lechia Dzierżoniów

Lechia Dzierżoniów 3:1 Śląsk Wrocław CLJ

Jak widać naszemu sobotniemu rywalowi nie udało się jak dotąd pokonać III-ligowego zespołu w grach kontrolnych i mamy nadzieję, że tak też pozostanie. Początek spotkania w sobotę (5 marca) o godz. 12:00 w Dzierżoniowie.