OSTATNI WYJAZD NA REMIS

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 33. kolejki IV ligi dolnośląskiej, w którym mierzyliśmy się na wyjeździe z Piastem Nowa Ruda.

Do spotkania z walczącym o uniknięcie barażów Piastem podeszliśmy nastawieni na zdobycie 3 punktów, co widać było na boisku od pierwszych minut. Żmigrodzianie dominowali we wszystkich elementach gry, oddając w całym meczu aż 24 strzały przy 77% posiadania piłki. Niestety nie przełożyło się to na bramki, lecz chyba to nie utrata 2 punktów jest najgorszą informacją…

W 16. minucie meczu urazu doznał Błażej Chouwer, w związku z czym musiał opuścić boisko. Czeka go operacja oraz wielomiesięczna rekonwalescencja. Warto w tym miejscu podkreślić, że Błażej w kończącym się sezonie był ważnym filarem naszej drużyny nie tylko w defensywie, ale również w ofensywie, notując 9 bramek i 4 asysty. Trzymamy kciuki za jego jak najszybszy powrót do zdrowia.

W sobotę 15 czerwca zagramy ostatni mecz sezonu 2023/2024. Naszym rywalem będą Łużyce Lubań, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

Piast Nowa Ruda – Piast Żmigród 0:0

Żółte kartki: Krukowski – Kotyla

Skład Piasta: Matlak – Chouwer (16′ Ograbek), Żytko, Maksymenko, Repski (57′ Majbroda), Łukaszewski (66′ Pasichnyk), Shvets (60′ Oberc), Sołtyński, Kotyla, Pytlik, Yefimenko (78′ Pancerz)

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Majbroda, Oberc, Ograbek, Pancerz, Pasichnyk