OSTATNI WYJAZD W SEZONIE

Już dziś czeka nas ostatnie wyjazdowe spotkanie sezonu 2023/2024. O godz. 17:00 zmierzymy się w Nowej Rudzie z tamtejszym Piastem.

Dla podopiecznych Marcina Foltyna wszystko jest już jasne. Rozgrywki zakończymy na 5. miejscu w tabeli. Dużo więcej niewiadomych krąży natomiast wokół naszego rywala. Piast okupuje w tej chwili 11. pozycję w ligowej stawce i wciąż nie może być pewny utrzymania. Tym bardziej włodarze naszego imiennika z Nowej Rudy musieli z entuzjazmem przyjąć informację o nieskorzystaniu z przywileju awansu do wyższej klasy rozgrywkowej przez Apis Jędrzychowice. Skutkiem tej decyzji będzie zmniejszenie o jeden zespół grupy IV-ligowców, którzy o utrzymanie powalczą w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.

Piłkarze trenera Karola Ulatowskiego co prawda mają 4 punkty przewagi nad okupującą pierwsze “barażowe” miejsce Polonią Środa Śląska, lecz poloniści mają jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Należy wspomnieć, że Piast ostatnimi czasy gra w kartkę i punkty zdobywał tylko z zespołami z dołu tabeli, a w ostatniej kolejce zmierzy się z niełatwym rywalem, jakim jest Górnik Złotoryja. Końcówka sezonu zapowiada się zatem niezwykle ciekawie.

W jesiennym pojedynku Piastów lepszy okazał się ten ze Żmigrodu. Zwycięstwo 1:0 dała nam bramka Ołeksandra Maksymenki z 37. minuty spotkania i niech pozytywny rezultat z listopadowego meczu będzie dobrym prognostykiem dla naszego zespołu. Hej Piast!

Piast Nowa Ruda – Piast Żmigród

sobota, 8 czerwca / godz. 17:00 / Stadion w Nowej Rudzie