OSTATNI WYJAZD W TYM ROKU

Passo trwaj! Piast wygrał 3 mecze z rzędu i nie zamierza hamować. Przed nami starcie z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Drużyna Gwarka w listopadzie nie zachwyca w 3 spotkaniach. Prowadzona od ponad 5 lat przez trenera Krzysztofa Górecko drużyna w 3 ostatnich meczach zdobyła zaledwie 1 punkt, a tydzień temu uległa MKS-owi Kluczbork 4:1.

Sytuacja Gwarka w tabeli nie wygląda jednak najgorzej. Po 15 rozegranych spotkaniach tarnobrzeżanie zajmują 9. miejsce w tabeli z bilansem bramkowym 27:33 i mając przed sobą jeszcze jedno zaległe spotkanie.

W Gwarku nie można wyróżnić jednego strzelca. Bramki strzela wielu zawodników, a oto najskuteczniejsi z nich: Sebastian Pączko (6 goli), Dawid Jarka (5 goli), Rafał Kuliński (4 gole).

Ostatnie spotkanie obu drużyn to konfrontacja w ostatniej kolejce rundy jesiennej poprzedniego sezonu. W meczu rozgrywanym w Żmigrodzie górą był Gwarek wygrywając 3:1 po bramkach Kulińskiego, Joachima i Pączko.

Ogólny bilans spotkań z Gwarkiem jest dla nas niekorzystny. W 5 dotychczasowych meczach 3 razy wygrywał Gwarek, 1 raz my, a 1 mecz kończył się remisem. 

Do meczu z Gwarkiem przystąpimy bez kontuzjowanego Floriana Pfertzela oraz Oskara Trzepacza, który nadal zmaga się z chorobą.