PEWNA WYGRANA SENIORÓW Z BARYCZĄ SUŁÓW

Seniorzy Piasta rozpoczęli serię przedsezonowych sparingów meczem z występującą w klasie okręgowej Baryczą Sułów. Goście z Doliny Baryczy zaprezentowali się z dobrej strony, lecz różnica klas na ich niekorzyść była widoczna od pierwszego gwizdka. Już po 5 minutach Piast wygrywał 2:0 po bramkach Stanclika i Kępczyńskiego. Wynik pierwszej połowy na 3:0 ustalił zdobywając jednocześnie drugą bramkę Daniel Stanclik.

W drugiej połowie trener Kamil Socha zmienił praktycznie całą 11-stkę dając więcej szans wychowankom Piasta oraz wprowadzając kolejnych zawodników testowanych. Mimo desygnowania na tę część spotkania mniej doświadczonych zawodników, zdołaliśmy zachować czyste konto dokładając z naszej strony jedno trafienie – Bramkę na 4:0 z rzutu karnego zdobył Błażej Chouwer.

Spotkanie było przede wszystkim przydatne w kontekście sprawdzenia umiejętności młodych adeptów żmigrodzkiego klubu oraz zawodników mogących być potencjalnymi wzmocnieniami MKS-u w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się już za 3 tygodnie.

Skład Piasta w 1. połowie: Adam Błoński – Eryk Moryson, Filip Kendzia, testowany, Błażej Chouwer, Krystian Miś, Paweł Kohut, Szymon Sołtyński, Cezary Kępczyński, Grzegorz Mazurek, Daniel Stanclik

Skład Piasta w 2. polowie: Mateusz Filipowiak – Eryk Moryson, testowany, testowany, Oskar Majbroda, Jakub Kamiński, Patryk Łukaszewski, Krzysztof Wiktorowicz, Błażej Chouwer, testowany, Marek Miziniak

Ponadto grali: Olaf Eliasz, Kacper Krawczyszyn

Piast Żmigród 4:0 Barycz Sułów (3:0)

Bramki: 2x Stanclik, Kępczyński, Chouwer (k.)

W następny weekend czeka nas sparing z rezerwami Miedzi Legnica. Szczegóły wkrótce…