PEWNY I ZGRANY PIAST W OSTATNIM SPARINGU

Piłkarze Piasta Żmigród zaliczyli dziś ostatni mecz towarzyski w którym wygrali ze Śląskiem II Wrocław 5-0. Żmigrodzianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i udowodnili, że są już gotowi do walki o punkty w III lidze. Wiosenna część bieżącego sezonu rozpocznie się już za tydzień.

Wrocławianie przybyli do Żmigrodu w towarzystwie nowego szkoleniowca Dariusza Sztylki, który kilka dni wcześniej zastąpił Arkadiusza Batora. Jak się jednak okazało debiut w nowej roli „żywej legendy Śląska Wrocław” nie wypadł najlepiej, a wszystko za sprawą  piłkarzy Piasta, którzy w dniu dzisiejszy zaprezentowali się bardzo pozytywnie. Pierwsza część meczu rozgrywanego na boisku w Żmigródku zakończyła się prowadzeniem zespołu trenera Grzegorza Podstawka 3:0. Najpierw bramkarza przyjezdnych pokonał Grzegorz Mazurek, który wykorzystał prostopadłe zagranie ze środkowej strefy boiska i spod linii końcowej strzelił w długi róg bramki Śląska. Kilka minut później roli głównej ponownie wystąpił Grzegorz Mazurek. Tym razem popularny „Mazi” wymanewrował czterech wrocławskich obrońców i na koniec popisał się skutecznym strzałem. W 35 minucie gry piłkę z rzutu rożnego w pole karne rywali dośrodkował Krystian Jajko, a nabiegający Damian Celuch pewnie główkował i było już 3-0. W drugiej połowie meczu znowu dal o sobie znać „Celi”. Tym razem środkowy Piasta przelobował bramkarza Śląska z 35 metrów i mógł cieszyć się z kolejnego gola. Rezultat spotkania ustalił wychowanek żmigrodzkiego klubu Mateusz Olikiewicz, który zaliczył skuteczny strzał z dystansu prosto w  okienko bramki wrocławian. Ostatecznie ekipa trenera Grzegorza Podstawka wygrała pewnie z rezerwami Śląska 5-0. Warto zaznaczyć, że wygrana żmigrodzian mogła być jeszcze bardziej efektowna, gdyż sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystali Grzegorz Mazurek, Piotr Niewieściuk i Damian Celuch. W kadrze Piasta zabrakło Luki oraz Eryka Morysona. Żmigrodzianie przewyższali przyjezdnych w każdym aspekcie gry. Zakończył się tym samym etap testowania, próbowania i sprawdzania, a wielkimi krokami zbliża się mecz o stawkę. Już za tydzień w sobotę (18 marca, godz. 15.00) w meczu wyjazdowym Piast Żmigród zainauguruje rundę wiosenną bieżącego sezonu w III lidze (grupa 3). Na początek konfrontacja z sąsiadującym w tabeli Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Piast Żmigród – Śląsk Wrocław                 5-0(3-0)

Bramki dla Piasta: Grzegorz Mazurek 2, Damian Celuch 2, Mateusz Olikiewicz 1.

Piast: Dariusz Szczerbal – Oskar Majbroda, Piotr Niewieściuk, Filip  Kendzia, Patryk Gołębiewski, Maciej Badel, Kamil Pilarski, Krystian Jajko, Karol Stachowiak, Damian Celuch, Grzegorz Mazurek.

Ponadto grali: Cezary Kępczyński, Szymon Sołtyński, Mateusz Olikiewicz, Jakub Matlak, Patryk Bobkiewicz, Mateusz Wojtyło, zawodnik testowany.

Grzegorz Mazurek


Mateusz Olikiewicz

Damian Celuch