PIAST KONTRA PIAST

Ostatni domowy mecz w tym roku przed nami. W sobotę 18 listopada o godz. 13:00 zmierzymy się z Piastem Nowa Ruda. Na nazwie klubu podobieństwa między drużynami się nie kończą.

Wystarczy przecież rzut oka na tabelę, aby zobaczyć, że jesteśmy w niej sąsiadami. Żmigrodzianie w 15 meczach zdobyli 30 punktów, natomiast zespół z Nowej Rudy ma ich o 3 mniej. Co ciekawe oba zespoły strzeliły dotychczas po 28 bramek, jednak to zawodnicy Marcina Foltyna mogą pochwalić się nieco lepszą defensywą, ponieważ stracili oni 17 bramek przy 21, które Piast Nowa Ruda dał sobie strzelić w tym sezonie rywalom. 

1 października podopieczni trenera Jacka Fojny ponieśli ostatnią jak do tej pory porażkę w lidze, ulegając aż 0:4 Moto-Jelczowi Oława. Bolesna przegrana najwyraźniej odmieniła oblicze tego zespołu, ponieważ od tego czasu noworudzianie zaliczyli 5 zwycięstw i tylko jeden remis, urywając na wyjeździe punkty Baryczy Sułów, a przypomnieć należy, że do 85. minuty Piast prowadził w tym spotkaniu 3:1. Pokazuje to, że w sobotę czeka nas nie lada wyzwanie.

W ubiegłym sezonie sztuka pokonania ekipy z Nowej Rudy nie udała się nam pomimo dwóch prób. W wyjazdowym meczu rundy jesiennej zremisowaliśmy bezbramkowo, natomiast w ostatnim meczu rundy wiosennej ulegliśmy u siebie 0:2 po bramkach Mateusza Poświstajło i Kamila Młodzińskiego. W kolejnej próbie nie pomogą nam na pewno Piotr Kotyla oraz Tobiasz Jarczak, którzy zmagają się z kontuzjami. 

Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz! Będzie to ostatnia okazja żeby obejrzeć naszych zawodników na własnym stadionie i wesprzeć ich w walce o zwycięstwo.

Piast Żmigród – Piast Nowa Ruda

sobota, 18 listopada / godz. 13:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie (boisko ze sztuczną nawierzchnią)